Plaster polędwicy z marlina wędzonego

Marlin wędzony

Plaster polędwicy z marlina wędzonego waży 17 g.

  100g na zdjęciu (17 g)
Energia 124 kcal 21 kcal
Białko 20,4 g 3,5 g
Tłuszcz 0,1 g 0,0 g
Węglowodany 1,3 g 0,2 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Marlin wędzony kalorie w 100g: 124kcal

Zobacz więcej: sztuka plaster wędzony 17g polędwica marlin

Ostatnia aktualizacja: 2013.04.04

Ważenie dodano: 2011.07.17 w kategorii Ryby i dania rybne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Mamy 8 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/07/17 22:01
  Lubię Was zaskakiwać nowymi ważeniami (to taki dobry dodatek do realizacji próśb powtarzających się w formularzach). Z racji tego, że praktycznie co tydzień jeździmy po rybki do nadmorskich miasteczek, tym razem zaprezentuję Wam nowy nabytek :) Jak na polędwiczkę przystało, zawiera dużo pełnowartościowego białka i jest chudziutka. W smaku przypomina bardziej mięso niż rybę :)
  Uwaga: ze względu na możliwość występowania wysokiego stężenia rtęci w mięsie, kobiety w ciąży, karmiące oraz dzieci powinni unikać tej ryby (a najlepiej zastąpić ją innymi na określony czas).
  Na polskich stronach niewiele można znaleźć informacji żywieniowych o tym produkcie (nie mówiąc o wartościach...) Dla zainteresowanych prezentuję krótką, aczkolwiek ciekawą i konkretną informację o rybce: http://www.meralliance.com/Our_products_Wild_fish___Smoked_Marlin_-370-5-0-1.html
  A czy wśród Was znajdują się również osoby, które miały okazję smakować powyższą polędwicę ? Jakie wrażenia smakowe ?
 • Tylko raz, będąc u wujka na wsi, miałam okazję posmakowac tą polędwicę! Rzeczywiście, zgadzam się, smakuje bardziej jak mięsko, niż rybka. Nigdy nie wpadłabym na to, że to tak pełnowartościowa polędwiczka :) dziękuję!
 • a czy da się ją kupić w jakimś znanym sklepie/markecie ? czy raczej trzeba przemierzyć masę kilometrów nad nasze polskie morze ? :p
 • Pewnie skoro tłuszczu ma niewiele to omega 3 tez duzo nie zawieera;/
  Mam rację??
 • niesamowicie wygląda! :)
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/07/18 09:54
  @Magda: tak, masz rację :)
 • pomyłka w kalorycznosci- po przeliczeniu wartosci odzywczych wychodzi 87,7 kcal na 100g, plaster rowniez jest zle okreslony
 • Maciej[autor ilewazy.pl] 2011/07/19 07:23
  Nie ma pomyłki. Dane pochodzą od producenta tej ryby, nie wiemy jaką metodą zostały ustalone, jeśli jednak są rozbieżności w stosunku do danych obliczeniowych to pewnie dlatego, że producent określił wartości fizycznie badając rybę. Dane obliczeniowe, bazujące na współczynnikach dla BTW mogą być zbliżone do wartości doświadczalnych, ale nie zawsze tak jest. Metody obliczeniowe nigdy nie będą tak samo dokładne jak badania, dlatego tego typu rozbieżności mogą występować i nie traktuje się ich jako błąd (to są po prostu inne metody określania kaloryczności).

  Proste pomnożenie BTW przez współczynniki daje pogląd na kaloryczność, jednak nie może być traktowane jako jedyny słuszny wynik, gdyż taki w tym przypadku nie istnieje. Wszystko co ważymy na stronie to produkty naturalne, których wartość energetyczną można tylko w jakimś stopniu szacować, ale nigdy dokładnie liczyć.

  Podsumowując, matematycznie wynik w tym przypadku może się nie zgadzać, jednak nie zmienia to faktu, że dane są poprawne (po prostu są uzyskane w inny sposób) - i tak samo poprawne są wszystkie inne zbliżone do naszych dane prezentowane na różnych stronach.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę