Ideą strony jest dyskusja w kontekście zważonych produktów. Komentować może każdy, jeśli nie masz konta użytkownika, to Twój komentarz będzie czekał na zatwierdzenie przed ukazaniem się na stronie (kolejkę moderacyjną przeglądamy kilka razy dziennie, więc przeważnie moderacja jest bardzo szybka).


Nasze preferencje co do komentarzy


Lubimy i cieszymy się, gdy pojawiają się: • Informacje o właściwościach produktu i ciekawostki z nim związane

 • Przepisy i zastosowanie produktu

 • Własne opinie na temat smaku, wyglądu, ceny

 • Lubimy także komentarze pozwalające ulepszać stronę (wskazanie błędów, rozwiewanie wątpliwości, itp.)


Jakie komentarze tolerujemy, ale nie przepadamy za nimi? • Krótkie zdawkowe uwagi typu: O jak dużo; Jak mało; Mniam; Ohyda;

 • Sprowadzanie dyskusji do kalorii i ekscytacja wartościami odżywczymi - rozumiemy, że jest to ważne dla niektórych osób i często jest to punktem wyjścia do dalszej dyskusji, ale nie lubimy, jeśli jest temat dominujący w dyskusjach (te komentarze po przekroczeniu granicy rozsądku i normalnego podejścia do jedzenia mogą być/są usuwane).


Jakich komentarze nie tolerujemy i je usuwamy? • Promowanie niezdrowych wzorców odżywiania

 • Uwagi osobiste i bezpośrednie ataki na innych użytkowników

 • Wulgarne słownictwo i brak kultury wypowiedzi

 • Komentarze zawierające wagę, wzrost czy informacje dotyczące parametrów ciała lub zapotrzebowania energetycznego osoby komentującej lub innych osób - tego typu uwagi nic nie wnoszą pod ważeniem produktu i dotychczas zawsze były przyczyną do rozmów nie na temat

 • Krypto-reklama pod przykrywką komentarzy

 • Dyskusje światopoglądowe nie związane z komentowanym produktem i “nawracanie” innych na swój jedynie właściwy sposób odżywiania/życia (przykład: stawienie tezy, że jedzenie mięsa jest dobre/złe i sprowadzanie całej dyskusji do obrony swoich tez)

 • Prośby o zważenie innych produktów, nie związane z komentowanym ważeniem


Napisałam komentarz, ale go nie widzę, dlaczego? • Jeśli to Twój pierwszy komentarz to będzie oczekiwał na zatwierdzenie. W godzinach naszej pracy, gdzie siedzimy przed komputerem przeważnie moderujemy komentarze na bieżąco (do 30min), ale może się zdarzyć, że zatwierdzenie komentarza może potrwać dłużej (dotychczas raczej nie zdarzało nam się, aby czas potrzebny na moderację był dłuższy niż 24h - jeśli po 24h nie widzisz komentarza daj znać).

 • Jeśli Twoje komentarze były moderowane lub usuwane w przeszłości gdyż łamały nasze zasady to Twój email mógł zostać dodany do listy moderacyjnej i Twoje komentarze mogą wymagać każdorazowego zatwierdzania.

 • Dodałaś kilka razy ten sam komentarz pod różnymi ważeniami (wtedy usuniemy kopie i zachowamy tylko jeden komentarz)

 • Jeśli żadne z powyższych Ciebie nie dotyczy, a Twoje komentarze nadal nie są widoczne to pewnie odkryłaś błąd i będziemy wdzięczni jeśli nam o jego szczegółach napiszesz, abyśmy mogli go usunąć.

 • Przekroczyłaś nasz poziom tolerancji i nie mamy ochoty na dalszą dyskusję z Tobą - to sytuacja wyjątkowa i absolutnie ostateczna, zawsze staramy się motywować i wyjaśniać nasze decyzje i nie stawiać się w roli “szeryfów” decydujących co jest dobre a co złe, jednak zdarzyło się (w dotychczasowej historii portalu w przypadku dwóch osób), że mimo prób nie udało nam się wypracować mechanizmów normalnej dyskusji i te osoby są po prostu blokowane.


Dlaczego część komentarzy niezgodnych z widocznymi powyżej zasadami jest widoczna na stronie? • Zasady komentowanie ewoluowały wraz z rozwojem strony, może się zdarzyć, że przy starszych dyskusjach znajdą się wpisy nie pasujące do powyższych zasad (gdyż część z zasad została sformułowana już po danym komentarzu)

 • Jeszcze nie zdążyliśmy zareagować - Staramy się na bieżąco czytać strumień komentarzy, ale mamy też życie poza ilewazy i po prostu w momencie dodania komentarza nie było nas przy komputerze (jeśli komentarz złamał zasady to będzie usunięty, jak tylko się pojawimy przed komputerem)

 • Nie da się wszystkiego ubrać w jednoznaczne zasady, może się po prostu zdarzyć, że inaczej interpretujemy dany komentarz i mimo, że uważasz, iż dany wpis powinien być usunięty my mogliśmy uznać inaczej (daj znać w takiej sytuacji, zawsze jesteśmy gotowi do dyskusji).

 • Przeoczyliśmy go - zgłoś nam taki podejrzany komentarz (pisząc przez formularz)


Czy na ilewazy jest cenzura wypowiedzi?


Naszym zdaniem nie. Mamy świadomość jednak, że każda forma ingerencji w wypowiedź innej osoby, może być uznana za cenzurę, dlatego staramy się, aby naszych interwencji było jak najmniej. Nie lubimy usuwać i moderować komentarzy i nie sprawia to nam przyjemności (zaburza porządek wątku i budzi pytania co zostało usunięte). Dopóki Twoje komentarze są kulturalne i sensowne, nie musisz się obawiać żadnej ingerencji z naszej strony. Usuwanie i moderacja jest zawsze ostatecznością i staramy się tego unikać.


Jak mogę przypisać swoje komentarze ze starej wersji portalu do nowego konta użytkownika?


Możesz to zrobić podczas rejestracji nowego konta (podając swoją nazwę użytkownika i email ze statego portalu) Jeśli założyłaś/eś już konto w nowej wersji a nie przypisałaś starych komentarzy to nadal nie ma problemu. Napisz do nas podając: Twój nick w aktualnym systemie, nick z poprzedniego systemu, email z poprzedniego systemu


Czy mogę w swoich komentarzach podawać linki do innych stron?


Nie mamy nic przeciwko odnośnikom do stron wnoszących coś ciekawego w temacie zważonego produktu, jednak podchodzimy do tego tematu w sposób ostrożny. Mieliśmy już różnorodne próby spamowania portalu, od zmasowanych, ale dobrze zakamuflowanych prób promocji wybranej sieci marketów, po wciskanie linka do swojego sklepu/bloga, gdzie się tylko da pod przykrywką udzielania odpowiedzi na pytania - dlatego każdemu linkowi dokładnie się przyglądamy. Nasza tolerancja na dodawane linki rośnie wraz z Twoim stażem na stronie i obecnością w dyskusjach, jeśli dodajesz ciekawe komentarze i od czasu do czasu ubarwisz je fajnym linkiem to tylko się z tego faktu ucieszymy, jeśli jednak Twój pierwszy komentarz rozpocznie się od słów w stylu: “Znalazłam fajną stronkę, mają tutaj ciekawe …. w dobrej cenie, zapraszam na : www.lubiespamowac.pl” to uważaj, bo jesteś obserwowana..