Kim jesteśmy i po co ważymy?


Administratorem serwisu Ilewazy.pl jest Edipresse Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska19, 00-480 Warszawa. 
Ilewazy.pl w założeniu ma ułatwiać odpowiedni dobór porcji przy przygotowywaniu posiłków (co jest szczególne ważne przy różnych dietach).


O Ilewazy.pl


Ilewazy.pl spełnia funkcje przelicznika kuchennego (z wygodnych wag w jednostkach potocznych takich jak szklanki, łyżki, porcje, garści przeliczamy na gramy), tabel i kalkulatora kalorii (produkty zawierają tabele wartości odżywczych z możliwością robienia zestawień w kalkulatorze), jest też źródłem kuchennych inspiracji (uwielbiamy kulinarne nowości i chętnie się nimi dzielimy).
Ilewazy.pl powstało w lipcu 2009r. W serwisie ważymy produkty wszelkie produkty spożywcze dostępne w polskich sklepach jak i dania przygotowane na bazie tych produktów. Dla każdego produktu podajemy wagę w “domowych jednostkach” takich jak szklanki, garście, porcje czy sztuki. Każdy produkt jest sfotografowany i opisany wartościami odżywczymi.


Co ważymy?


W skrócie: ważymy wszystko co nadaje się do jedzenia – zawartość naszych szafek kuchennych i lodówki, zakupy z działu spożywczego.
Od samego początku w wymyślaniu produktów do zważenia pomagają nam internauci, którzy sprawnie uzupełniają naszą bazę pomysłów na zdjęcia. Staramy się osobiście zjadać to co fotografujemy, chociaż czasami przysyłacie nam takie oryginalne zapytania, że jest z tym ciężko ;)


Na czym ważymy?


Staramy się, aby warunki, w których ważymy były jak najbardziej naturalne i aby można je było odtworzyć w każdej kuchni, dlatego używamy standardowej elektronicznej wagi kuchennej o dokładności 1g.


Masz jakieś pytania lub uwagi?


Napisz do nas