Rzodkiewki

Pęczek rzodkiewek waży 180 g. Rzodkiewki pozbawione liści ważą 115 g.

  100g na zdjęciu (115 g)
Energia 18 kcal 21 kcal
Białko 1,0 g 1,2 g
Tłuszcz 0,2 g 0,2 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0,1 g 0,1 g
Węglowodany 1,9 g 2,2 g
Błonnik 2,5 g 2,9 g
Sól 0,0 g 0,0 g

Rzodkiewki kalorie w 100g: 18kcal

Zobacz więcej: rzodkiewka pęczek 180g

Ostatnia aktualizacja: 2022.09.14

Ważenie dodano: 2009.07.20 w kategorii Warzywa i ich przetwory

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Mamy 7 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Kocham rzodkiewki :) Jestem w szoku że maja tak niewiele kalorii! :D Myślalam że jedna maława rzodkieweczka ma jakieś 5 a tu pęczek! bosko!
  • Bardzo lubię , świetna przegryzka między posiłkami . Czasami przygotowuję w wersji bardziej kalorycznej ze śmietaną choć z jogurtem też są świetne . Wersja najbardziej kaloryczna jest z masłem i solą . To tradycyjny sposób spożywania rzodkiewek przez francuzów . Próbowałem i zdecydowanie nie przypadł mi ten sposób do gustu . Jeżeli już to śmietana max 12% , ja lubię szczecinecką .
  • To prawda, że Francuzi jedzą z masłem i solą, ale jednocześnie z bagietką. Jako entrée - przystawkę do obiadu. Tak naprawdę wychodzą nasze kanapki. Dla mnie smak dzieciństwa, tyle że zamiast weki (bułki paryskiej) - chrupiąca, świeżutka bagietka. Mniam!
  • "Rzodkiewki pozbawione części niejadalnych"... w rzodkiewce nie ma części niejadalnych. Liście są jak najbardziej jadalne, nawet zdrowsze od samych główek, a smakują praktycznie tak samo jak rukola.
  • Ewa1401[autor ilewazy.pl] 2020/02/27 15:41
    @Tomekkk Dzięki za celną uwagę, liście są oczywiście jak najbardziej jadalne. Poprawiliśmy!
  • Dzień dobry, porównywałam artyści odżywcze rzodkiewki w kilku miejscach, bo są spore różnice w ilości węglowodanów. Czy to możliwe, że zawartość błonnika jest wyższa niż węglowodany ogółem?
  • Ewa1401[autor ilewazy.pl] 2022/09/14 11:20
    @KasiaJG Nasze dane pochodzą z polskiego wydawnictwa "Tabele składu i wartości odżywczej żywności" wydanej przez PZWL. Być może inne dane pochodzą z mniej pewnych źródeł? Wątpliwości dotyczące błonnika mogą brać się też stąd, że w niektórych starszych źródłach wciąż natknąć się można na brak wyszczególnienia na węglowodany przyswajalne i błonnik - czasem powoduje to spore zamieszanie ;). Obecnie wzór powinien wyglądać tak: węglowodany ogółem = węglowodany przyswajalne + błonnik.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę