Skrzydło z gęsi

Skrzydło z gęsi waży 185 g. Ciekawostka: skóra waży 40 g; kość: 50 g; mięso: 95 g. Wartości podane są dla mięsa ze skórą.

  100g na zdjęciu (135 g)
Energia 371 kcal 501 kcal
Białko 15,9 g 21,5 g
Tłuszcz 33,6 g 45,4 g
Węglowodany 0,0 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Skrzydło z gęsi kalorie w 100g: 371kcal

Zobacz więcej: sztuka 135g skrzydło gęś

Ostatnia aktualizacja: 2016.03.08

Ważenie dodano: 2011.10.27 w kategorii Mięso, wędliny i dania mięsne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Mamy 11 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/10/27 21:12
  W związku z Waszymi prośbami, zważyliśmy dziś kolejny gatunek mięsa - gęsinę.
  Poszukiwaliśmy wraz z Maciejem na wielu obcojęzycznych stronach wartości odżywczych do skrzydełka z gęsi, ale nie znaleźliśmy. W jednych z tabel, znalazłam liczby do mięsa i skóry z gęsi, jednak nie wiadomo jakiej one części dotyczyły (może chodziło o całą tuszkę ?). W każdym bądź razie, biorąc pod uwagę, że powyższe skrzydełka składa się w dużej części z tłustej skóry, myślę, że te dane mogą być prawdopodobne również do powyższego zdjęcia. A na dole chciałam Wam pokazać, jak "rozbieram" na części pierwsze każde ważone mięso, aby określić, ile znajduje się mięsa, skóry, odpadów...
  Z tego skrzydełka skóra schodziła wyjątkowo opornie. A miałam do obrania 6 sztuk :( Mięso wykorzystałam do zupy. Nie przypadło mi do gustu (Maciejowi był bardziej na ten smak). A Wy wykorzystywaliście / wykorzystujecie gęsinę (niekoniecznie skrzydełka ...) do jakich ciekawych potraw ? Może nie powinnam się tak szybko zrażać, aczkolwiek obierać tych skrzydeł już nigdy nie zamierzam :)
 • Bardzo starannie zostały te skrzydła obrane z mięsa... Nie dziwię się, że to ostatni raz. Zaskakujaco dużo mięsa, jak na skrzydełko. Kalorii też (jak na skrzydełko zwyczajnie).
  Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Tesco sprzedają gęsinę świeżą, porcjowaną (a już napewno mrożoną), zatem przy okazji zakupów się zorientuję, co do kalorii na etykiecie.
  Często widuję w sprzedaży piersi gęsie, zdaje się w Makro (jeśli się nie mylę), na opakowaniu znajdziemy jakieś informacje o składzie.
  To mięso jest tłuste (głównie z powodu skóry), podobne do kaczki, nawet długo pieczone zwykle nie jest suche, dobrze smakuje z kwaśnymi owocami... na Ile waży znajdzie pewnie niewielu zwolenników...
 • u mnie w domu pieczemy gęś w piekarniku. jest bardzo smaczna, moim zdaniem smacznejsza niż kaczka. podajemy z żurawiną albo z takim ala dzemikiem ze sliwek węgierek (mrożone sliwki rozgotowujemy w garczku z kilkoma mrozonymi zurawinami i lekko słodzimy. jest troche kwasne i w zaleznosci ile poslodzimy jest slodko-kwasne)
 • hmm gęsi niestety nie miałem okazji spróbować,jaka w smaku?? podobna do indyka lub kurczaka??
 • Moja babcia obecnie hoduje gęsi - wczoraj miała kolejny ubój. Ja przyznam szczerze, nie lubię tego mięsa ... Jest dla mnie zbyt tłuste i mało wyraźne w smaku.
  @gosiam, na pewno nie jest w smaku porównywalne do indyka czy kurczaka. Prędzej do kaczki...
 • W sylwestra na stole u nas będzie królowała gęsina :-) .
 • Gęsi nigdy nie jadłam, ale jakoś mnie nie zachęca, i trochę za dużo tłuszczu; kaczkę próbowałam i zdecydowanie nie przypadła mi do gustu
 • Króliczę 2015/12/16 11:50
  Kilka razy miałam okazję, by zjeść nieco gęsi, jednak na okazji się skończyło, nie ciągnie mnie do niej.
 • Gąska jest tłusta i dlatego taka smaczna , kaczka również . Kurczak się chowa .
 • Kysiuleq 2016/03/08 15:53
  A ja szukam ile kalorii ma udko z gęsi...
  W całym polskim internecie nie znalazłem :/
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/03/08 18:58

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę