Łyżka ketchupu z octem balsamicznym, bazylią i oregano

Ketchup z octem balsamicznym, bazylią i oregano

Łyżka ketchupu z octem balsamicznym, bazylią i oregano waży 20 g.

  100g na zdjęciu (20 g)
Energia 110 kcal 22 kcal
Białko 1,4 g 0,3 g
Tłuszcz 0,1 g 0,0 g
Węglowodany 25,0 g 5,0 g
Błonnik b.d. -

Ketchup z octem balsamicznym, bazylią i oregano kalorie w 100g: 110kcal

Zobacz więcej: łyżka ketchup ocet balsamiczny bazylia oregano 20g

Ostatnia aktualizacja: 2017.03.20

Ważenie dodano: 2015.02.15 w kategorii Warzywa i ich przetwory

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: pomidory (207 g pomidorów na 100 g ketchupu), cukier, ocet balsamiczny 7,5% (ocet winny, moszcz winogronowy), ocet, sól, melasa, zioła, ekstrakt bazylii i oregano, przyprawy.
Producent: HJ Heinz
Marka: Culinair

Mamy 17 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Szkoda ze jest cukier ale oprócz tego to skład naprawdę super aż 207 g pomidorów na 100 g produktu. Musi być pyszny.
  • Sorki ze dwa razy się dodało. Jak wam smakował Iza i Macieju? Ile kosztował i gdzie został zakupiony?
  • Patrycjaw 2015/02/15 20:34
    Widziałaś ketchup bez cukru?
  • @Agataskate - tak się składa, że cukier to składnik pierwotnej, oryginalnej receptury ketchupu. Bez cukru nie ma ketchupu.
  • Skład ketchupu kotlin "60% kalorii mniej" czy jakoś tak: pomidory (160g pomidorów zużyto na 100g produktu), woda, substancja słodząca - sukraloza, skrobia kukurydziana modyfikowana, sól, regulatory kwasowości - kwas octowy i kwas cytrynowy, naturalny aromat (zawiera seler), substancja konserwująca - benzoesan sodu

    bez cukru ale jest suklaroza.
  • Airam - jest ketchup bez cukru a ze slodzikiem
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/02/16 15:48
    @Agataskate: "Jak wam smakował Iza i Macieju?" Ketchup zarówno mi, jak i Maciejowi smakował. Lubimy ocet balsamiczny, w związku z czym odpowiadał nam ten specyficzny kwaskowaty posmak. Przyprawy ziołowe dodają mu głębi smaku i aromatu. Minus - za słodki. Dlatego mocno się zastanowię przed następnym zakupem.
    "Ile kosztował i gdzie został zakupiony?". Produkt został zakupiony w koszalińskiej sieci sklepów Sano. Kosztował około 8 zł. Myślę, że z racji marki, jest szeroko dostępny w innych sklepach, szczególnie marketach.
    Przy okazji dodam, że jednym z najczęściej kupowanych przeze mnie jest "Krokus". To wyrób z przetartych pomidorów (większość ketchupów na rynku powstaje z koncentratów). Bardzo nam smakuje. Posiada prosty skład (przetarte pomidory, cebula, ocet, cukier, sól, przyprawy). 100 g wyrobu powstaje z 230 g świeżych pomidorów. Plusem dla mnie jest też to, iż jest subtelnie słodki. Z racji tego, że ketchup konsumujemy prawie każdego dnia (min. jako dodatek do kanapek), to eksperymentuję już od kilku lat i czasami trafią się ciekawe perełki pod względem smaku i składu.
  • Ja ketchupy jadam rzadko, zazwyczaj sięgam po niego jak moje kuchenne eksperymenty średnio wychodzą :D Miałam raz nieprzyjemność natknąć się na ketchup malinowy- pomyślałam- super z pomidorów malinowych (były chyba nawet na etykiecie narysowane), niestety był o smaku malinowym... ;D
  • @Agataskate - zdajesz sobie sprawę, że to co powiedziałaś jest tylko próbą ratowania się przez łapanie za słówka? W wypadku receptury ketchupu cukier czy słodzik są "substancją słodzącą" bez której nie uzyskasz smaku jaki ma ketchup, czyli tak naprawdę samego ketchupu. A jeśli chodzi o kwestię zdrowotną, pewnie, można użyć w ketchupie słodziku, tylko w produkcie, który na 100g ma i tak mało kalorii (a nie wylewa się go butelkami na kanapkę), wycinanie dodatkowych poprzez dodawanie chemii jest trochę jak ratowaniem się z gilotyny poprzez siąście na krześle elektrycznym. O ile zamiana cukru na słodzik w produktach takich jak np. Coca-Cola, która w oryginale jest cholernie słodka i sama zamiana powoduje spadek kaloryczności o jakieś 99%, ma sens, o tyle w ketchupie jest śmieszna.
  • Pani Izabelo, swoim komentarzem zachęciła mnie Pani do kupna ketchupu Krokus. Właśnie wykorzystałam go jako dip do brokułowych kotletów. Jest pyszny, mocno pomidorowy (ale smakuje jak ketchup, a nie przecier), nie za słodki, zupełnie inny niż ketchupy popularnych marek. Zagości na stałe w moim menu :)
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/02/17 19:00
    @agnieee: Bardzo mi miło. Cieszę się :)
  • Jejku, ten ketchup jest przepyszny! Od dzisiaj to mój faworyt :) Jeszcze muszę spróbować smaku czosnkowego i tego firmy Krokus. Ale ten baaardzo mi smakuje!
  • Czy przestali go produkować? Bardzo dawno nie widziałam tego ani innych smaków w sklepach, czy ktoś może się orientuje czy można je jeszcze gdzieś kupić?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/09/09 05:58
    @pastelova: "Czy przestali go produkować?"
    Najprawdopodobniej tak. Sprawdziłam przed chwilą nawet kilka sklepów internetowych i wszędzie znajduje się informacja o braku dostępności.
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2017/03/19 06:20
    @pastelova: Wprawdzie minęło już pół roku od mojej odpowiedzi do Ciebie, ale konsumując pewien ketchup, o którym zaraz napiszę - pomyślałam o Tobie ;) Może któregoś dnia przeczytasz poniższe informacje:
    Kilka dni temu zakupiłam ketchup o następującym składzie:
    Koncentrat pomidorowy 61%, cukier, sól, ocet selerowy, ocet cebulowy, ocet z liścia laurowego, pieprz naturalny, chilli, cynamon, czosnek granulowany, imbir mielony. Bez dodatku zagęstników.
    Ketchup jest w smaku bardzo aromatyczny. Charakteryzuje się dużym bukietem smakowo-zapachowym. Byłby jeszcze lepszy, gdyby zmniejszono w nim dodatek cukru. Jest tak aromatyczny, że wystarczy dodatek w niewielkiej ilości, a ponadto niecodziennie - bo może szybko się znudzić ;)
    Myślę, że mógłby przypaść Ci do gustu :)
  • Pani Izo a jaką ma nazwę opisany przez Panią ketchup?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2017/03/20 05:32
    @MalyKsiaze: Ketchup podkowiański Vitapol.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę