Marwitki

Garść marwitek waży 100 g.

  100g na zdjęciu (100 g)
Energia 41 kcal 41 kcal
Białko 1,0 g 1,0 g
Tłuszcz 0,2 g 0,2 g
Węglowodany 8,9 g 8,9 g
Błonnik 3,6 g 3,6 g

Marwitki kalorie w 100g: 41kcal

Zobacz więcej: garść 100g marwitki marchewki

Ostatnia aktualizacja: 2016.04.01

Ważenie dodano: 2011.05.26 w kategorii Warzywa i ich przetwory

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Producent: Marwit

Mamy 29 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Mademoiselle 2011/05/27 08:38
  jak malutko, łii, a jakie pyszne
 • hahah nie wiem czemu ale rozśmieszyły mnie te marcheweczki xD
 • Hmmm a zwykła marchew ma 27kcal/100g - skąd ta różnica?
 • Karolcia 2011/05/27 12:14
  @haruka też to zauważyłam. Wydaje mi się że te mogą być nico słodsze, aczkolwiek w tej sytuacji pewnie podobnie jak Ty wybieram opcję zwykłych marchewek :)
 • Ania1105 2011/05/27 12:21
  a ja je bardzo lubię. zawsze gdy wybieram się w dłuższą podróż, albo do kina (^^) to kupuję opakowanie i chrrrrrupię! ;-)
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/05/27 12:42
  @haruka: po pierwsze dane pochodzą z dwóch różnych źródeł (producent Marwit, tabela prof. Kunachowicz), a po drugie i tak nigdy nie będziemy dokładnie wiedzieć, czy marchew, którą spożywamy ma w 100 g np. 25, 35 czy 45 kcal / 100 g. Taka różnica nie ma znaczenia w całodziennym prawidłowo zbilansowanym żywieniu.
 • karolina 2011/05/27 13:11
  uwielbiam je:) moja koleżanka nazywa je "marchewkami dla leniwych" z uwagi na to, że nie trzeba ich obierać :)
 • Czyli Marwit podaje inne wlasciwosci niz chyba bardziej wiarygodne zrodlo. Przy okazji mam wiec pytanie - w jaki sposób producent "tworzy" dane z wartościami odzywczymi swoich produktów? Czy musi przeprowadzić jakieś badania laboratoryjne, które przechodzą jakaś kontrole czy może wziąć je z "kosmosu"? Bo jakoś mam wrażenie, ze to drugie. Podam na przykładzie plastrow wedzonych z łososia z wasabi, które ostatnio kupiłam. podane było ze maja 0g weglowodanow, z kolei na dole była dopiska - zawiera cukier i substancje slodzace - czyli raczej nijak ma to sie do 0 wegli...
 • @haruka - normy wymagają okresowych badań laboratoryjnych wartości odżywczych produktów. Podane dane są oczywiście uśrednione, bo wartości odżywcze wszystkich produktów ulegają wahaniom nawet w 1 partii produktu.
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/05/27 14:36
  @haruka: Każdy producent zobligowany jest do przestrzegania
  ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych (Dz. U. z dnia 31 lipca 2007 r.)
  oraz ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA z dnia 25 lipca 2007 r. w sprawie znakowania żywności wartością odżywczą
  "§ 12.
  1. Informacja dotycząca wartości odżywczej środka spożywczego zawarta w jego oznakowaniu obejmuje wartości średnie, ustalone na podstawie:
  1) analizy składu środka spożywczego dokonanej przez producenta lub
  2) obliczenia wykonanego z uwzględnieniem składu recepturowego środka spożywczego lub
  3) zawartości składników podanych w ogólnie dostępnych tabelach wartości odżywczej środków spożywczych.
  2. Wartość średnia, o której mowa w ust. 1, to wartość, która najlepiej określa ilość składnika odżywczego zawartego w danym środku spożywczym i odzwierciedla ilości w odniesieniu do sezonowej zmienności, wzorców konsumpcji i innych czynników mogących mieć wpływ na zmianę wartości rzeczywistej. "
 • Maciej[autor ilewazy.pl] 2011/05/27 14:52
  @Martin: Możesz podać jakieś źródło, podstawę prawną dla tej informacji?: "normy wymagają okresowych badań laboratoryjnych wartości odżywczych produktów" - nie wydaję mi się to prawdą szczególnie w odniesieniu do rozporzędzenia wspomnianego przez Izabelę (które nic takiego nie definiuje a dotyczy konkretnie wartości odżywczych).

  To jest ciekawa sprawa i nasze "przygody" z producentami w temacie wartości odżywczych też kiedyś opiszemi. Na tą chwilę chciałbym usłyszeć informację na temat źródła informacji Martin i wracamy do marchewek.
 • fascinated 2011/05/27 17:30
  nie wiedziałam, ze to się nazywa potocznie marwitka ;D mówię na to mini marchewki. są bardzo dobre.
 • Ok, dziękuje za informacje :) tym bardziej dziwi mnie to wspomniane 0g wegli przy jednoczesnej zawartości cukru... Ale być może jego ilosc była sladowa i dlatego ja pominięto.
  @Ania może do ppchrupania spróbuj takich jakby chipsow marchewkowych z ostra papryka :) to są takie suszone plastry marchewki - bez tłuszczu. Mi bardzo smakują :)
 • Gdzie je można kupić?? ;D i znaleźć w sklepie? w zamrażarkach?
 • haruka: a gdzie dostan te chipsy marchwiowe? :)
 • Ania1105 2011/05/28 13:45
  nie, nie lubię chipsów takich. w ogóle nie lubię chipsów.
  Misiek: ja je kupuję w carrefour. pakowane w torebki, znajdują się w takich małych ldówkach z sokami jednodniowymi itp.
 • karolina 2011/05/28 14:38
  kika: ja kupuję te chipsy, o których pisała haruka, w tesco w dziale ze zdrową żywnością:) są jeszcze jabłkowe, jabłkowe o smaku banana i o smaku truskawki. jak dla mnie wszystkie pycha :)
 • BaŁaMuTkA 2011/06/07 16:16
  hmm całkiem sporo trzeba za nie zapłacić... mała torebka prawie 6 zł
 • I'm fine 2011/10/03 18:54
  Bałamutka, zmień sklep :P W delikatesach, w stolicy są za za 3.99zł :P Ok, i tak się przepłaca (i robią je z normalnych, dużych marchewek wystruganych w taki kształt!), ale fajnie, że istnieją takie produkty, które są zdrowe, i nie trzeba nic przy nich robić, tylko otwieramy torebkę i jemy :P
 • basza1977 2011/10/31 17:47
  @Maciej: Ja piszę w sprawie badań laboratoryjnych. To prawda,że producenci mają obowiązek badanie swojego wyrobu pod względem wartości odżywczych. Ja pracuję w makaroniarni i co jakiś czas wysyłam na Uniwersytet Przyrodniczy makaron. Jajeczny raz w roku a bezjajeczny co dwa lata. Jest jakieś rozporządzenia. Znajdę je to napiszę. Jak przychodzi sanepid do mnie na kontrolę to od razu chce badania. Poza tym producenci umieszczając na swoich opakowaniach wartości odżywcze, to kierują się tym, co pokazują badania ich produktu. Kiedy miałam praktyki w dużym zakładzie produkującym lody, to badania były co miesiąc - z resztą tam akurat było laboratorium. Zakład dostarczający mi mąkę ma obowiązek także dostarczać mi aktualne badania swojej mąki. Ja np. wiozę ją do "znajomego" młyna i potwierdzam, czy np. jest tam taka sama ilość glutenu, jak pisze młyn.
 • @fascinated- to nie jest nazwa potoczna małych marchewek! To nazwa handlowa marchewek firmy MARWIT (prod. jednodniowych soków)

  znajdziemy je zawsze w lodówkach a w większych sklepach sa nawet takie specjalne MaarWitowskie (pełne ich soków i zazwyczaj tam leżą również marchewki
 • Skąd tak duża rozbieżność między 100g marchwi zwykłej(27kal), a 100g marwitek(40kal)?
 • pewnie inna odmiana, jakaś bardziej słodka czy coś...
 • Maciej[autor ilewazy.pl] 2013/01/14 19:49
  @Ewa: Zwróć uwagę jak małych liczb ta różnica dotyczy, 13 kcal / 100 g, to jest coś niemierzalnego i absolutnie nieznaczącego przy codziennym robieniu bilansów. Takie różnice w produktach spożywczych są czymś normalnym i nie można tutaj liczb traktować w sposób dokładny. Marchew może mieć zarówno 41 kcal / 100 g tak jak podaliśmy na naszej stronie, jak również 33 kcal (źródło, str. 6) czy też 28 kcal (źródło str. oznaczona nr 846)

  Różnica, na którą zwracasz uwagę bierze się pewnie z różnych gatunków marchwi, ale nie jest to jedyny czynnik, który może wpływać na wartości odżywcze, czy skład: "Skład chemiczny i wartość biologiczna marchwi zależy od genotypu, warunków glebowych, warunków klimatycznych, w tym głównie od temperatury oraz sposobu uprawy, stopnia rozwoju lub dojrzałości korzenia, a także od warunków przechowywania i obróbki pozbiorczej" [źródło, str. 1]

  Czyli przykładowo w zależności jaka to jest odmiana marchwi i jak/jak długo jest przechowywana będzie miała różne wartości (w jednym z linków powyżej wartość młodej marchwi jest definiowana jako 28 kcal / 100 g a starszej na 35 kcal / 100 g - czyli różnica 20% z samego faktu długości przechowywania..)

  Wartości odżywcze są zawsze wartościami średnimi i nie można liczb brać dosłownie bo nigdy do końca nie wiadomo ile dany produkt dostarczy energii (można powiedzieć, że marchew jest niskokaloryczna i ma od ok. 25 do ok. 45 kcal / 100 g, ale trzymanie się kurczowo jakiejś jednej określonej wartości jest niewłaściwe - to zawsze jest szacowanie z pewnym prawdopodobieństwem a nie dokładne liczenie).
 • Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Bałam się, że te marwitki to jakaś przeróbka-podróbka wyprodukowana syntetycznie. Jakoś w naturze nie spotkałam takiej marchewki. Ale widać to jakaś odmiana.
  A stronka super! Dodałam ją do ulubionych i sprawdzam teraz wszystko, co jem. Dziękuję!
 • Uwielbiam te małe marcheweczki :) Są poręczne i przydają się, bo często zabieram do szkoły do kanapki jakieś małe warzywka np. rzodkiewkę, pomidorki koktajlowe czy właśnie te marchewki. Są takie urocze :)
 • nie mam zaufania do tych bobasów w plastiku...
 • Właśnie je zjadłam, są pyszne i poręczne do zabrania ze sobą :)
 • nie są złe tylko
  za cenę 25 zł ( w promocji ) za kg to mam 8-10 kg marchwi
  moim zdaniem one mają więcej kalorii, bo w procesie mycia pewnie są zanurzane na chwile w jakiejś słodkiej substancji.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę