Płatki fitella

Porcja (5 łyżek) płatków z pełnych ziaren zbóż z dodatkiem płatków w czekoladzie mlecznej i truskawek waży 30 g.

  100g na zdjęciu (30 g)
Energia 374 kcal 112 kcal
Białko 7,8 g 2,3 g
Tłuszcz 5,7 g 1,7 g
Węglowodany 72,8 g 21,8 g
Błonnik 5,2 g 1,6 g

Płatki fitella kalorie w 100g: 374kcal

Zobacz więcej: truskawki porcja płatki 30g czekolada

Ostatnia aktualizacja: 2018.11.23

Ważenie dodano: 2010.07.25 w kategorii Produkty zbożowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Producent: FoodCare

Mamy 10 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Dziękuję za ważenie :)
 • ja rowniez dziekuje za ta stone i za wszystko ....jestescie wielcy
 • Super, że je zważyliście :) Właśnie je kupiłam i zamierzam od czasu do czasu dorzucić do jogurtu. Tylko zastanawiam się nad ich wartością dla organizmu. Co o nich sądzicie?
 • Agataaa666 2012/08/24 13:12
  Moja mama ostatnio kupiła, to ja wyżarłam truskawki, a mój młodszy brat płatki w czekoladzie, reszta leży i wietrzeje c;
 • @Nat mi się wydaje, że tylko tak świetnie wyglądają. Zobacz, że pięć łyżek, to aż 112 kcal, a energii daje tylko 6 %. Ja bym tego nie jadła - strasznie kaloryczne. Może jakieś inne płatki.? Polecam Bran Flakes.
 • Energi to to właśnie dużo daje ;) ale ja wolę wersje zwykłych płatków kukurydzianych lub owsianych + owoce + mleko
 • @BreatheCarolina Ten komentarz jest kompletnie pozbawiony sensu... Mam nadzieję, że jak to pisałaś, to byłaś w gimbazie lub niżej, bo inaczej wstyd. Chociaż z drugiej strony z tego co widzę, to niestety wiele osób nie rozumie procentów, co bardzo źle świadczy o polskim systemie edukacji.

  6% to to nie jest żaden "współczynnik energii" przypisany produktowi, tylko część jakiejś całości. PROCENT TO ZAWSZE CZĘŚĆ CAŁOŚCI, a więc aby dobrze zrozumieć, co on oznacza, trzeba patrzeć na to, jaka to część, i jakiej całości. Samo określenie X% bez podania, CZEGO to jest %, nie oznacza kompletnie nic.

  W tym wypadku określa on, że 112 kcal stanowi 6% 2000 kcal, czyli przykładowego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Nie można więc powiedzieć "AŻ 112 kcal, a TYLKO 6% energii", bo w tym wypadku 112 kcal == 6%!!!
  To tak, jakbyś powiedziała, że jakiś produkt ma aż 1000 kcal, a spełnia tylko 50% dziennego zapotrzebowania kobiety na diecie 2000 kcal - masło maślane, bo 50% (połowa) z 2000 kcal TO JEST właśnie 1000 kcal. Tak samo 6% z 2000 kcal TO JEST 112 kcal.

  Upraszczając, na ten % w ogóle nie powinnaś zwracać uwagi, bo on zależy od Twojego dziennego zapotrzebowania, a może być ono inne niż 2000 kcal. Ten % prawidłowo wyliczony określa, ile takich produktów możesz zjeść w ciągu dnia, aby spełnić całe dzienne zapotrzebowanie - jeśli coś np. spełnia 50% Twojego zapotrzebowania, to możesz zjeść tylko 2 takie produkty, aby nie przytyć (bo 2 produkty dadzą razem 100% dziennego zapotrzebowania, a jedzenie więcej kcal, niż potrzebujesz, oznacza tycie).

  Aby sobie wyliczyć, jaki % TWOJEGO dziennego zapotrzebowania stanowi dany produkt, dzielisz kaloryczność produktu (np. 112 kcal) przez Twoje dzienne zapotrzebowanie (np. 2000 kcal), czyli np. 112 kcal / 2000 kcal = 0,056. Aby uzyskać %, trzeba to jeszcze pomnożyć przez 100, czyli mamy 5,6% - w przybliżeniu 6%. To wcale nie jest trudne, podstawowa matma na poziomie matury w liceum.

  Aby z kolei policzyć, ile możesz sobie zjeść takich produktów w ciągu dnia, aby spełnić całe dzienne zapotrzebowanie, potrzebujesz podzielić 100% przez otrzymany % dziennego zapotrzebowania, jaki stanowi dany produkt. Czyli np. 100%/5,6% ~ ok. 18 porcji płatków Fitella maksymalnie może zjeść osoba z dziennym zapotrzebowaniem na kalorie 2000 kcal, aby nie przytyć.
 • @BreatheCarolina Czyli podsumowując: im więcej jakiś produkt ma kcal, tym mniej możesz tych produktów zjeść w ciągu dnia, aby nie przesadzić. O kaloryczności produktu (czy to dużo, czy mało), decyduje więc wyłącznie kcal, a % określa jedynie, jaką część dziennej porcji Twojego jedzenia ten produkt powinien stanowić. Ponieważ każdy ma inne zapotrzebowanie na kalorie, % dla każdego będzie inny.
 • Nie Pantegram lecz Pentagram taki jaki noszę na sobie .
 • Ja jeszcze proponuję dawkę ołowiu , minerałów nigdy dość szczególnie w główce ! .

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę