Porcja sardynek (szprotów Sprattus sprattus) w oliwie z oliwek

Sardynki (szproty Sprattus sprattus) w oliwie z oliwek

Porcja sardynek (szprotów Sprattus sprattus) w oliwie z oliwek waży 80 g.

  100g na zdjęciu (80 g)
Energia 284 kcal 227 kcal
Białko 17,0 g 13,6 g
Tłuszcz 24,0 g 19,2 g
Węglowodany 0,0 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Sardynki (szproty Sprattus sprattus) w oliwie z oliwek kalorie w 100g: 284kcal

Zobacz więcej: porcja sardynki oliwa z oliwek szproty 80g sprattus

Ostatnia aktualizacja: 2016.10.11

Ważenie dodano: 2013.09.18 w kategorii Ryby i dania rybne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: szproty podwędzane (Sprattus sprattus, obszar połowu: Północno - Wschodni Atlantyk), oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, sól.
Producent: King Oscar

Mamy 12 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • 0 weglowodanow? fajnie :3 za to tłuszczykiem troche nadrabia ;)
 • To w końcu sardynki czy szprotki?
 • Myślałam, że więcej :)
 • @Eia - hm, sardynki GMO :D
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2013/09/19 18:59
  @Eia: "To w końcu sardynki czy szprotki?"
  W przypadku tego produktu chodzi o szproty z rodzaju Sprattus sprattus
  W świetle obowiązujących przepisów prawnych, można wykorzystywać nazwę na opakowaniu "sardynki", nawet jeżeli są to szprotki z rodzaju Sprattus sprattus.
  Uważam jednak, że informacja na ten temat powinna być ukazana na opakowaniu w sposób bardziej przejrzysty. Przyznam szczerze, że sama się na to nacięłam. Okazuję się, że nie ja jedna. W internecie widnieje mnóstwo komentarzy na ten temat... Nie mam nic przeciwko rybkom znajdującym się w tej puszcze, tylko producent mógłby jaśniej zakomunikować swój "podstęp" ;)
  W każdym razie dopisałam słowo szproty do nazwy ważenia.
 • A to ciekawe! Jak zwał, tak zwał - uwielbiam je, niezależnie od nomenklatury :)
 • Czy w skład tej porcji wchodzi cała oliwa, która była w opakowaniu? Zawsze byłam przekonana, że takie rybki w oleju są strasznie kaloryczne przez to, że pływają w tej oliwie, a odsączyć nie ma za bardzo jak.
 • Podobnie jak Izabela naciąłem się na taką puszkę. Powinien być duży napis SZPROTKI. Zrobiono chyba celowo odwrotnie. Jeśli obecnie polski rybak za kilo szprota w skupie dostaje 0.20 groszy/kg, to taka puszka o wadze netto 74g ryby nie powinna kosztować 5,69zł -sklep Stokrotka Kołobrzeg
 • Króliczę 2015/07/11 10:16
  Ser żółty, który jest margaryną, masło, które jest hybrydą margaryny i czegoś, szynka, która jest pianką izolacyjną - teraz przyszedł czas na sardynki, które są szprotkami.

  Nie lubię szprotek, stąd cieszę się, że w trakcie zakupów zrezygnowałam z nabycia ww puszki rybek. Echhh... jeszcze rozumiem, gdyby producent zachował szatę graficzną i napisy takie jak powyżej, ale oferował niższą cenę. Tymczasem pokusił się o zagranie po prostu nieuczciwe wobec konsumenta (nawet jeśli zgodne z prawem).
  Szkoda, że ludzie tego nie bojkotują.
 • Bardzo lubię sardynki jak i szprotki . Chociaż tutaj King Oskar robi ludzi w balona . Mimo tego bardzo lubię ich wątróbki we własnym oleju . A może to nie są wątróbki :-) .
 • Witam,

  Mam pytanie właśnie odnośnie ilości kalorii w takich puszkach. Ostatnio miałem w rękach puszkę szprotek które miały 383 kkal/100g. Puszka miała 170 gramów, a po odsączeniu oleju zostało ok 100 g lekko zaolejonej ryby. Zakładając, że to średnia ilość kkalori, to cała puszka ma ich 651. Licząc odlany olej (70g), czyli 630 kkalori, nie trzeba być wybitnym matematykiem, aby nam wyszło, że sama ryba (pozostałe 100 g) ma 21 kkalori...
  Właśnie... matematycznie wychodzi coś dziwnego, wręcz niedorzecznego, bo sama ryba ma powiedzmy 120 kkalori/100g.

  Więc pytanie jak to jest z tymi puszkowanymi rybkami w oleju/oliwie ? Jak liczyć kaloryczność takich rybek po odsączeniu?

  Pozdrawiam
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/10/11 08:52
  @Duzers: W przypadku produktów pochodzących z puszek, wartości podawane są przez producentów w dwojaki sposób: jedni umieszczają informacje na opakowaniu w stylu: "wartość / 100 g produktu odsączonego". Inni sumują wszystkie składniki (na przykład w przypadku ryb w oleju również ten tłuszcz) i uśrednione wartości 100 g dotyczą wówczas całości zawartości puszki.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę