Do Waszej dyspozycji oddajemy nowy kalkulator kalorii. Pozwala on na szacowanie wartości odżywczych a jego zawartością można się dzielić z innymi użytkownikami.Zapraszamy do obejrzeniu filmu prezentującego nowe funkcje kalkulatora (najlepiej oglądać na pełnym ekranie w jakości HD):

Dla tych, którzy nie mają ochoty oglądać całości, linki do wybranych części filmu - linki prowadzą do powyższego filmu wyświetlanego w serwisie youtube
Jak dodawać produkty do kalkulatora?
Jak zmienić wagę produktów kalkulatorze?
Jak usuwać produkty z kalkulatora?
Jak obliczyć wartości odżywcze dla przykładowego przepisu kulinarnego?
Jak udostępnić/zapisać zawartość kalkulatora?
Do wyników obliczeń kalkulatora podchodź z rezerwą

Nowe możliwości przy zachowaniu aktualnego wyglądu i sposobu pracy


Wizualnie kalkulator mocno się nie zmienił, sam sposób korzystania pozostał również taki sam, jednak od strony technicznej jest to całkowicie nowy projekt (który co najważniejsze może być dalej rozwijany)
1) Główną nowością jest szacowanie wartości odżywczych. Dla każdego produktu na ilewazy, dla którego udało nam się zdobyć wartości odżywcze kalkulator obliczy ilość białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika i kalorii.
2) Dodawanie do kalkulatora z poziomu ważeń produktów na ilewazy.pl dalej działa tak samo, doszła jednak możliwość umieszczania produktów w kalkulatorze z poziomu nowej wyszukiwarki. Jest to bardzo wygodna (i szybka) metoda na tworzenie dziennych bilansów energetycznych. Nie trzeba otwierać strony ważenia, aby dodać przypisane do niego wartości do kalkulatora.
3) Zawartość kalkulatora można zapisać do późniejszego użytku lub podzielić się nią z innymi użytkownikami. Dla dowolnej listy produktów z kalkulatora można wygenerować unikalny link, pod którym wybrane produkty wraz z wartościami odżywczymi będą dostępne. Jest to aktualnie funkcja w fazie testowej, list nie można edytować (pewnym obejściem tego problemu jest możliwość dowolnej edycji kalkulatora przed udostępnieniem), czy dodawać do nich własnych komentarzy. Docelowo listy będą przypisane do użytkowników i będzie można je w dowolny sposób modyfikować.

Jak można wykorzystać funkcje udostępniania kalkulatora?


Jest to idealne narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju list i zestawień. W udostępnianym kalkulatorze możesz umieścić zarówno Twoje ulubione produkty, listę potraw z danego dnia, listę składników do przepisu kulinarnego czy produkty, z których często szacujesz kalorie (aby ich za każdym razem nie szukać na www.ilewazy.pl). Może to być lista produktów wysokobiałkowych, których używasz w diecie, czy też zestawienie mało kalorycznych a przy okazji smacznych słodyczy.

Zachęcamy do korzystania z nowego kalkulatora (wszelkie uwagi i komentarze bardzo wskazane!) i czekamy na ciekawe udostępnione listy w komentarzach ;)

Aktualizacja:
06.10.2011 * Zgodnie z propozycją, kalkulator pamięta produkty nawet po wyjściu z ilewazy czy w ogóle zamknięciu komputera.
* Usprawniliśmy mechanizm współdzielenia zawartości kalkulatora, od dzisiaj można dodawać cała zawartość udostępnionej listy do swojego kalkulatora jednym kliknięciem, bez potrzeby klikania na poszczególne pozycje.