Przygotowaliśmy dla Was przelicznik kulinarny, który pozwala na przeprowadzanie obliczeń potrzebnych do oszacowania wagi produktów przy gotowaniu czy pieczeniu (bez użycia wagi, bo wszystko już zważyliśmy).Dla wszystkich zważonych na ilewazy.pl produktów można łatwo i szybko obliczać wagę dla łyżek, szklanek, czy garści (w zależności od jednostek w jakich dany produkt ważyliśmy). Jest to przydatne, gdy nie ma się przy sobie wagi i w sytuacji, gdy szybko chcemy wizualnie określić wagę produktów (w przepisie podana jest waga w gramach, a dzięki przelicznikowi możesz ją zobaczyć w przeliczeniu na szklanki, czy łyżki).

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się (lub widziałaś w przepisach) ile waży szklanka mąki, czy cukru? ile łyżek mieści się w szklance? lub chciałaś szybko oszacować kalorie w porcji danego produktu to nowe narzędzie będzie dla Ciebie przydatne. Część informacji, które podaje przelicznik można znaleźć na ilewazy.pl jednak w przeliczniku są one zebrane wszystkie w jednym miejscu i wszelkie obliczenia i zamiany jednostek są tam znacznie prostsze niż na głównym portalu. Dostajemy naprawdę sporo zapytań w stylu "200g cukru ile to szklanek?" i teraz z czystym sumieniem będziemy mogli odsyłać użytkowników w miejsce, gdzie znajdą odpowiedź na to pytanie.

Zapraszamy do obejrzeniu filmu prezentującego przelicznik (najlepiej oglądać na pełnym ekranie w jakości HD):

Dla tych, którzy nie mają ochoty oglądać całości, linki do wybranych części filmu - linki prowadzą do powyższego filmu wyświetlanego w serwisie youtube
Jak znaleźć przelicznik?
Znajdowanie produktów do przeliczania
Jak używać opcji tylko popularne?
150g mąki ile to szklanek?
O naszych jednostkach słów kilka
Zaokrąglanie wyników
Dodawanie do kalkulatora wartości odżywczych z poziomu przelicznika
Powiedz o przeliczniku swoim znajomym
Jak dodać baner przelicznika na swoją stronę?
Zauważyłaś błąd? Zobacz jak się z nami skontaktować


Zapraszamy do korzystania i czekamy na uwagi. Jak go używacie? Kiedy jest przydatny? Co można w nim usprawnić? Piszcie śmiało w komentarzach.


Zobacz przelicznik kuchenny.