Łyżka pasty paprykowej Aiwar

Pasta paprykowa aiwar

Łyżka pasty paprykowej Aiwar waży 20 g.

  100g na zdjęciu (20 g)
Energia 52 kcal 10 kcal
Białko 0,8 g 0,2 g
Tłuszcz 3,1 g 0,6 g
Węglowodany 6,8 g 1,4 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Pasta paprykowa aiwar kalorie w 100g: 52kcal

Zobacz więcej: łyżka 20g pasta paprykowa aiwar ajwar ajvar

Ostatnia aktualizacja: 2017.05.25

Ważenie dodano: 2013.02.11 w kategorii Produkty gotowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: papryka, bakłażany, marchew, pomidory, cebula, sól, ocet spirytusowy, olej słonecznikowy, przyprawy.
Producent: Rolnik

Mamy 14 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Gdzie to mozna dosac ?:)
 • uuuuUwielbiam jest wspaniała. Myślałam że ma więcej kcal gdyż jest tam odrobina oleju. Moge jeść :P
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2013/02/12 12:35
  @Just: myślę, że w wielu sklepach spożywczych. Najlepiej zapytać się sprzedawcy, bo może znajdować się na różnych działach (np. na dziale przypraw lub produktów orientalnych). Można ten sos znaleźć pod różnymi nazwami: Ajwar, Ajvar, Aiwar.
 • Bardzo smaczna pasta :-)
 • Polecam pierś z indyka zaprawioną w ajwarze i uduszoną, albo cukinię pociętą w kostkę i uduszoną z kukurydzą, cebulą, czosnkiem i ajwarem. Naprawdę fajna pasta : )
 • cudownie!!!uwielbiam ta paste kupuje ja hurtowo :D ja zawsze kupowalam w warszawie w takim sklepiku orientalbym na wspolnej, ale ostatnio odkrylam ze ajvar mozna tez zakupic w almie! naprawde ma mnostwo zastosowan mozna sam jesc jak dip, do pizzy jako sos do makaronow.i ma malutko kalorii. niezastapiony :D
 • Znalazłam informację, że w 100gr Pasty Ajvar firmy Podravka jest 80kcal. To dość duża różnica, więc warto wiedzieć :)
 • Maciej[autor ilewazy.pl] 2013/04/03 21:48
  @bazylishake: Nie zgadzam się, że jest duża różnica i uważam, że używanie takiego kryterium przy porównaniu produktów jest bez sensu (czy kierowanie się taką różnicą kalorii przy zakupach), już wyjaśniam dlaczego:
  1) mówimy tu o różnicy 30 kcal na 100 g - totalnie pomijalne w bilansie energetycznym
  2) jest to produkt używany jako dodatek (nie zjadany w dużych ilościach), przykładowo skoro matematyczna różnica na 100 g to 30 kcal to na łyżeczkę dodaną do kanapki to 3 kcal, czyli jakaś absurdalnie niska wartość, której uwzględnianie było by całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem
  3) nikt nie będzie ważył łyżeczek przy używaniu tej pasty, wystarczy więcej nabrać (co jest normalne) i łyżka tej pasty może być bardziej energetyczna niż tej z Podravki, gdzie nabierze się trochę jej trochę mniej (nadal różnice są absolutnie bez znaczenia), więc ich porównanie w praktycznym użyciu jest bez sensu
  4) wartości odżywcze są zawsze wartościami średnimi i wahania są czymś naturalnym, producent nie bada każdego słoika, tylko co jakiś czas (a niektórzy tylko raz) oblicza/bada produkt (z różną dokładnością, zaangażowaniem i różnymi błędami), więc tak naprawdę ten zważony wariant może mieć przykładowo 65 kcal na 100 g albo 40 kcal na 100 g i tak samo Podravka, może mieć np. 65 kcal na 100 g, nigdy tego nie będziemy dokładnie wiedzieć i nie ma to znaczenia (skumulowana różnica w rzeczywistych wartościach odżywczych, w stosunku do tych które są na opakowaniu może być może być większa niż różnica, na którą wskazujesz)


  Nie wybór pasty, używanej jako dodatek, która ma o 30 kcal na 100 g mniej będzie decydował o zmianie parametrów ciała tylko codzienne nawyki żywieniowe, czy aktywność fizyczna. Rozumiem ciekawość i to jest dla mnie jedyna akceptowalna motywacja do zauważania takich różnic, jednak kierowanie się takimi różnicami przy wyborze produktów uważam za bardzo niebezpieczny schemat, wychodzący jak dla mnie poza ramy normalnego podejścia do jedzenia.
 • Dlaczego wartość kaloryczna wyliczona z wymnożenia białka węgli i tłuszczu jest inna niż podana?
 • yuliathemus faktycznie, zamiast 7,8 jest 10. Magia zaokrągleń? Może, ale to aż 22% różnicy a to bardzo dużo moim zdaniem.
 • *11,8 - mój błąd. Czyli 18% różnicy (policzyłem dla węgli 0,4 zamiast 1,4)
 • @DIetetyk1980 wydaje mi się że wartość dla 20g to po prostu 100g podzielone na 5. 52:5 = 10.4 czyli około 10 kcal. Różnice w BTW wynikają z przybliżeń.
 • Wyszukiwarka nie znajduje nazwy "ajwar", która wymieniona jest wyżej jako jedna z możliwych.
 • Barbara[autor ilewazy.pl] 2017/05/25 08:40
  Dodałam tagi ajwar i ajvar do tych ważeń.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę