Porcja deseru sojowego o smaku waniliowym Alpro

Deser sojowy o smaku waniliowym Alpro

Porcja deseru sojowego o smaku waniliowym Alpro waży 125 g.

  100g na zdjęciu (125 g)
Energia 85 kcal 106 kcal
Białko 3,2 g 4,0 g
Tłuszcz 1,9 g 2,4 g
Węglowodany 13,6 g 17,0 g
Błonnik 0,5 g 0,6 g

Deser sojowy o smaku waniliowym Alpro kalorie w 100g: 85kcal

Zobacz więcej: porcja deser alpro wanilia sojowy 125g

Ostatnia aktualizacja: 2016.04.29

Ważenie dodano: 2013.08.03 w kategorii Produkty gotowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania

Skład: woda, cukier, obłuszczone ziarno soi (6,4 %), zagęszczacze (skrobia modyfikowana z tapioki, maltodekstryna, pektyna, karagen), fosforan triwapniowy, aromat, sól morska, witaminy (ryboflawina, B12, D2), barwniki (kurkuma, annato).
Producent: Alpro

Mamy 29 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Już to kiedyś parę razy widziałam, ale jakoś nie miałam okazji spróbować. Smaczne to?
  • Też chciałabym się dowiedzieć czy warto kupić i jak smakuje. Jak budyń? Czy się mylę?
  • @Donka @Ola bardzo smaczne ! :) Osobiście uwielbiam wszystko od firmy Alpro, zwłaszcza mleko sojowe do picia, ale wszelkie desery też jak najbardziej. Olu konsystencja bardziej pod monte, więc po prostu zamień sobie smak na intensywnie waniliowy i już :)
  • to porównywalne do tych deserów Satino? bo je bardzo lubię, a tego w sumie jeszcze nigdy nie widziałam. gdzie został on zakupiony?
  • Tak, trochę jak budyń, podobne do Satino. Całkiem smaczne, choć nie aż tak, abym mogła to jeść często. Czekoladowy chyba bardziej mi smakował. Ogólnie polecam jako alternatywę dla słodkich deserów w kubeczkach. Tamte mają tylko tonę cukru, a tu chociaż jest trochę wapnia :-)
  • Dziękuję za odpowiedź @mama :)
    JUtro kupię i wypróbuję ;)
  • ile to dziwactwo kosztuje? ;) może moje dziecię by zjadło.
  • @AniaJ nie pamiętam dokładnie ale chyba lekko ponad 3 zł.
    Co do deseru- jadłam kilka razy, nawet smaczny jak na tego typu produkt ale dla mnie za słodki.
  • Dooly - no to ja jedna dziecku zrobię domowy budyń ;) 3 zł za takie cuś to ciut za dużo.
  • @AniaJ dziwactwo? Taa, bo mąka z mlekiem to cud miód a nie dziwactwo. To produkt sojowy, ma swoją cenę, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest za drogi. Nie przesadzajmy.
  • domowy budyń, moim zdaniem, będzie lepszy od kupnego czegoś, nawet z soi.
  • @AniaJ chyba, ze ktoś nie toleruje laktozy? albo jest weganinem?
  • no w takim wypadku oczywiście, ze krowie mleko odpada. ale zakładając, ze syn zdrowy i nie jest weganinem to wolę mu dać przez siebie od początku do końca zrobiony budyń (nie z proszku) niż sojowy paczkowany deserek. nie z niechęci do produktów sojowych, ale dlatego, że domowe jest lepsze,a cena w okolicach 3 zł nie zachęca.
  • Osobiście często zaglądam do sklepu ze zdrową żywonością, akurat mam blisko i uważam, że produkty ekologiczne i te wszystkie nazwijsmy je nietypowymi są bardzo drogie :) Jeżeli ktoś mówi, że ten mały jogurcik, który (dzisiaj kupiłam) kosztuję ponad 3zl nie jest drogi to albo wydanie 300zl jednorazowo na zakupy nie robi na nim wrażenia, albo ściemnia. Ja zrobiłąm dzisiaj biozakupy i zapłaciłam 230zl :) A wcale nic takiego nie mam. Osobiście ten deserek nie powala, ale też nie jest zły. Za tą cene wolę 3x Danone albo Bakome :)
  • BaśkaRz 2013/08/04 21:05
    Przeciez mozna zrobic domowy budyn na mleku roslinnym - co za problem :D zrobic mozna samemu mleko roslinne - dowolne jakie to lubi albo kupic jakies tanie - a i tak wyjdzie taki budyn roslinny taniej niz taki maly budyn alpro :P
    Ja jadlam ten deserek i jest pyszny ale fakt - za drogi :P
  • @phi chyba weganem :P
    @marcado 3/4 moich zakupów to produkty eko, dużo z nich jest wegańskich bo staram się przerzucić dziecko i męża, mimo, że sama jestem tylko wegetarianką, a cenowo nie wychodzimi na tym źle. Raczej mocno przeciętnie. Od 150 do 300 złotych też płacisz za "normalne" zakupy (o ile nie składają się z zupek w proszku)
  • @dani haha racja
  • Dani,bez obrazy, ale każdy produkty z tej półki jest przynajmniej 3 razy droższy :) Mąkę kupuje za 10zl, a makaron za 12. Oczywiście, masz rację, że jeżeli kupisz fast food i kupe mięcha to wyjdziesz cenowo na równo, ale ja wcześniej robiłam dosyć "zdrowe zakupy" i gdy przezuciłam się na sklep ze zdrową żywnością to zauważyłam, że znaaaacznie wzrosły wydatki na jedzenie :) Mimo to polecam. Cżesto robie zaupy na vegabutik. Swoją drogą; czy ta rozmowa nieco nie odeszła od ważonego produktu? Z mojej strony to wszystko.
  • Deser dosc smaczny , chociaz strasznie slodki , troche jak taki gesty budyn , w Angli np mozna kupic jogurty sojowe naturalne. Nazywaja sie Alpro Simply Plain. Maja 50 kcal w 100 g , 4 g białka , 2,1 węglowodanów i 2,3 tłuszczu. Smakują trochę jak bardziej kwaśna i gęstsza wersja napoju sojowego , ale sa smaczne i wciągają ( mozna nie zauwazyc ze sie zjadło 500 g kubeczek :) )
  • @dani: weganinem. SJP nie gryzie.

    deser sam w sobie smaczny, ale dla mnie zdecydowanie za słodki.
    jeśli kogoś przeraża cena za kubeczek, zdaje się, że wszystkie desery sojowe z Alpro można też dostać w czteropakach. wychodzi taniej.
  • @bla Jesteś weganką, a więc i weganem. Tak samo jak wegetarianką, a nie wegatrianinką. To nie jest polskie słowo i nie robi się z nim tego samego co z indianami.
  • @bla Jesteś weganką, a więc i weganem. Tak samo jak wegetarianką, a nie wegatrianinką. To nie jest polskie słowo i nie robi się z nim tego samego co z indianami.
  • @kro: nie, jestem weganką, ale weganinem (analogicznie: Amerykaninem, mieszczaninem, Indianinem, wegetarianinem). http://sjp.pl/weganin, http://sjp.pl/wegetarianin.

    ludzie, wróćcie do szkoły, zanim zaczniecie się wymądrzać. no chyba, że słowniki i poloniści według Was racji nie mają.

    a wracając do ważenia - czy inne smaki będą mieć zbliżone wartości?
  • carolotta 2013/08/05 16:36
    Deser w smaku b.dobry, lubię też mleko sojowe waniliowe, ale jeśli chodzi o zdrowie, to akurat te sojowe przysmaki dają tylko złudzenie zdrowej żywności (wystarczy zobaczyć skład). Bosacka w którymś programie mówiła też o tym, że mężczyźni i mali chłopcy powinni soi unikać ponieważ może im zaszkodzić na męskość ;)
  • Zetknęłam się z tym deserkiem w sieci Real, również w wersji czekoladowej. Zawsze chciałam spróbować, ale cena trochę odstrasza...
  • montecalvo 2013/08/27 11:32
    Pyszny, niedrogi, łatwo dostępny, 100% wegański. A do tego stosunkowo mało kcal. Jeden z lepszych sojowych deserów :)
  • Wreszcie bezżelatynowa alternatywa dla Deseru z Koroną i jemu podobnych <3
    Cudowny.
  • Genialne smakuje także zamrożony - nawet po 3 dniach w zamrażalniku :)
  • jem! lepsze od Monte. jako ze jestem na diecie, zrobiłam sobie na śniadanie 2 naleśniki (2 jajka+50 g płatków owsianych górskich - zmiksować na gładką masę, smażyć na teflonie bez tłuszczo) i jeden posmarowałam dżemem malinowym słodzonym sokiem jabłkowym a drugi łyżeczką tego deseru czekoladowego - pycha!

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • dla zalogowanych użytkowników nazwa przy komentarzu prowadzi do profilu gdzie możesz promowac swoją stronę / bloga
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę