Pikle z bakłażana

Łyżka pikli z bakłażana waży 30 g.

  100g na zdjęciu (30 g)
Energia 299 kcal 90 kcal
Białko 1,5 g 0,5 g
Tłuszcz 6,3 g 1,9 g
Węglowodany 59,0 g 17,7 g
Błonnik 2,7 g 0,8 g

Pikle z bakłażana kalorie w 100g: 299kcal

Zobacz więcej: łyżka pikle bakłażan 30g

Ostatnia aktualizacja: 2013.05.06

Ważenie dodano: 2013.05.04 w kategorii Produkty gotowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: bakłażan 50 %, olej roślinny, sól, gorczyca, cukier, chilli, kozieradka, czosnek, kolendra, kmin rzymski, mieszanka przypraw, kwas octowy.
Producent: Mida's

Mamy 8 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • do czego można ten produkt wykorzystać?
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2013/05/05 08:19
  @Ola: Producent na swoim opakowaniu podaje następującą informację: "Pikle z bakłażana stosowane jako dodatek do dań, polecane do sałatek, sera, kanapek, pizzy, dań z mięsa i ryb."
  Ja, póki co użyłam tych pikli jedynie jako dodatek do kanapek, natomiast gdy podarowałam koleżance mały słoiczek z zawartością kilku łyżek, wieczorem napisała mi sms, że jej mężczyzna po otworzeniu słoiczka i spróbowaniu, natychmiast wyjadł łyżeczką całą zawartość twierdząc, że tak mu smakowało ;)
 • szkoda że takie kaloryczne jak na 1 łyżkę, bo wydaje mi się być pyszne :)
 • Prawie 20 g węgli (prostych!) w jednej, niepozornej łyżce? Lubię bakłażana, ale za taki wytwór raczej podziękuję.
 • Cena też pewnie jest 'pyszna' :)
 • mi się wydaje, że wartości odżywcze są raczej trochę przekłamane w tym prypadku. Skoro 50% stanowi bakłażan to olej jako jedyny inny składnik poza przyprawami to ok 40%. Nie wydaje mi się, żeby przyprawy stanowiły więcej niż 10 % (co i tak jest dużą wartością). Ale skoro oleju byłoby aż 40% kcal z tłuszczu byłaby zdecydowanie wyższa.

  Chyba, że skład jest wpisany w skrócie i brakuje jakiegoś składnika? ;)
 • A ja w sumie nadal nie wiem, czemu jest tu tyle węglowodanów. Bakłażan sam w sobie przecież nie ma ich dużo. A cukier jest dopiero na 5 miejscu, więc to nie on tak bardzo podbija "stawkę".
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2013/05/06 21:03
  @Nataalia: Słoik z zawartością 210 g pikli kosztował w Kuchniach Świata około 10 zł. Nie pamiętam jednak, czy była to cena promocyjna czy też nie.
  @Beata: "mi się wydaje, że wartości odżywcze są raczej trochę przekłamane w tym przypadku" informacje podałam ze słoika, ale przed chwilą znalazłam jeszcze dane o składzie i wartościach odżywczych na stronie producenta: http://mida.co.in/products/pickle/#/12
  Różnią się tym, iż na stronie internetowej w składzie na drugim miejscu znajduje się jeszcze cebula.
  "Skoro 50% stanowi bakłażan to olej jako jedyny inny składnik poza przyprawami to ok 40%." W tym przypadku tak nie będzie. W produkcie znajduje się bardzo dużo soli, co poświadcza między innymi smak, ale także ilość sodu na opakowaniu: 1752 mg / 100 g. Dla porównania oliwki w zalewie posiadają około 2400 mg / 100 g. Konsystencja jest delikatnie tłusta, gdyby zawartość tłuszczu wynosiła ok. 40 %, zapewne byłaby znacznie tłuściejsza.
  Podsumowując: szkoda, że producent nie zamieścił % zawartości poszczególnych składników, ale biorąc pod uwagę moje powyższe uwagi, najprawdopodobniej tłuszczu nie będzie tam dużo więcej jak soli. Poza tym, wyczuwalna jest również słodycz, ale raczej wynikająca z dodatku cukru, a nie samych bakłażanów (co poświadcza również informacja o zawartości węglowodanów na opakowaniu).

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę