Woda różana

Łyżeczka wody różanej waży 5 g.

  100g na zdjęciu (5 g)
Energia 0 kcal 0 kcal
Białko 0,0 g 0,0 g
Tłuszcz 0,0 g 0,0 g
Węglowodany 0,0 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Woda różana kalorie w 100g: 0kcal

Zobacz więcej: łyżeczka 5g woda różana róża

Ostatnia aktualizacja: 2015.10.20

Ważenie dodano: 2014.05.29 w kategorii Produkty gotowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: woda, ekstrakt różany.

Mamy 9 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2014/05/29 18:40
  Mam wrażenie, iż od pewnego czasu coraz częściej napotykam się na dość sporą ilość przepisów, w których zastosowano dodatek w postaci wody różanej. W związku z tym faktem postanowiłam ją zakupić i zważyć.
  Ja jeszcze do niczego nie wykorzystywałam. Z przyjemnością zapoznam się z Waszymi opiniami na temat powyższej wody. Jeżeli dodawaliście ją do jakiegoś dania / herbaty / deserów / wypieków, to czy efekt był zadowalający ? Czy i jak długo utrzymywał się aromat / smak w sporządzonym wyrobie ?
 • Mozna ją tak pić tak jak zwykłą wodę? Ile kosztuje? Dobra?
 • Karolinaaaaaaaaaaaaaa 2014/05/29 19:27
  @Izabela: Pani Izo, może nie na temat, co do Pani wypowiedzi, ale ja używam wody różanej jako toniku do twarzy. W swoim życiu "zaliczyłam" ich wiele, począwszy od niższej półki, poprzez średnią, a skończywszy na naprawdę wysokiej. Woda różana jest najlepszym tonikiem jaki kiedykolwiek miałam. Ponadto jest też fenomenalna jako mgiełka do włosów po umyciu. :)

  @Agataskate: Ja kupuję ją na allegro, 5 zł za 190 ml. Raz spróbowałam, smakuje jak zwykła woda, można wyczuć troszkę słodkawy posmak, ale naprawdę bardzo, bardzo delikatny i jak się o tym "nie pomyśli" to się go nie poczuje. :)
 • Są różne rodzaje wody różanej- kosmetyczna i spożywcza- nie należy używać do celu innego niż przewidziany. Spożywcza nie nadaje się do kosmetyków, a kosmetyczna oczywiście do jedzenia.
  Ja prawdziwą spożywczą wodę zakupiłam w jednym z krajów arabskich i używam jej do naleśników. Łyżka dodana daje niesamowity aromat.
 • [komentarz usunięty. To nie jest miejsce na zgłaszanie propozycji produktów do zważenia. Maciej]
 • Karolinaaaaaaaaaaaaaaa 2014/05/30 23:06
  @OliwiaKalinowska: Hydrolat różany składa się z wody, ekstraktu z róży i konserwantu. Nie mów proszę, że zwykłej, spozywczej wody nie można uzywać jako jego zamiennika i że nie jest lepsza, bo jest lepsza z racji braku konserwantu, który niektórych może uczulać. Akurat z zawodu jestem kosmetologiem, także wiem coś o tym. :)
 • monikastogowska 2014/06/06 07:29
  ja robię fenomenalny pudding, nie wiem, czy można wrzucić link :) http://foodthatcomforts.blogspot.fr/2014/04/rose-water-rice-pudding.html
  często dodaję też do owsianki, jaglanki albo ciast.
 • wyszukiwanie "woda" nie znajduje tego ważenia
 • miłośniczka 2015/10/20 14:58
  Ja dodaję do naleśników. Na ciasto jakąś łyżkę-dwie. Aromat utrzymuje się nawet drugiego dnia i jest wyczuwalny w usmażonych naleśnikach. Rewelacja. :-)

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę