Łyżeczka pasty warzywnej tatarskiej Sante

Pasta warzywna tatarska Sante

Łyżeczka pasty warzywnej tatarskiej Sante waży 15 g.

  100g na zdjęciu (15 g)
Energia 123 kcal 18 kcal
Białko 5,4 g 0,8 g
Tłuszcz 6,5 g 1,0 g
Węglowodany 10,1 g 1,5 g
Błonnik 1,2 g 0,2 g

Pasta warzywna tatarska Sante kalorie w 100g: 123kcal

Zobacz więcej: łyżeczka pasta warzywna tatarska sante 15g

Ostatnia aktualizacja: 2017.06.13

Ważenie dodano: 2015.07.20 w kategorii Produkty gotowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: woda, ogórki konserwowe (gorczyca) 22%, warzywa 10% (cebula, papryka), koncentrat pomidorowy, teksturat sojowy, olej rzepakowy, cukier trzcinowy, mąka ryżowa, hydrolizat białka roślinnego (soja, kukurydza), przyprawy i ekstrakty przypraw, białko sojowe, sól morska, błonnik Psyllium, ocet, aromaty.
Informacje: Produkt zawiera soję, gorczycę. Może zawierać śladowe ilości glutenu, selera, białek mleka z laktozą.
Producent: Sante

Mamy 11 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Króliczę 2015/07/20 20:36
    Bardzo lubię takie rzeczy! Szkoda, że nie ma czegoś podobnego na wagę, może taniej by trochę było.
  • chętnie bym spróbowała- ale może ktoś zna jakiś fajny przepis na domową taką pastę bo jednak jej skład pozostawia co nie co do życzenia ;/
  • @MalyKsiaze .... cebulę,czosnek i paprykę podpiecz kilka minut w piekarniku(nie mają się spalić a zmięknąć) zblenduj z ogórkami konserwowymi i suszonymi pomidorami dodając przyprawy oraz oliwę dla odpowiedniej konsystencji.ilości wedle uznania. jeżeli lubisz dodać ugotowaną ciecierzycę lub fasolę czerwoną.można urozmaicać wedle smaku. zdecydowanie wolę takie pasty dodmowe niż ta z ważenia.
  • dzięki Olcia- generalnie wszystkie składniki o ktorych wspomniałaś posiadam. nigdy natomiast nie jadłam, ani nie używałam pomidorów suszonych. Co to, jak smakuje? nie mogą byc swieże ? Dobre?
  • @MalyKsiaze - to już zależy jakie pomidory suszone kupisz. Te na sucho są zazwyczaj bardziej kwaskowate od tych suszonych i zalanych olejem. W sumie do takiej pasty poleciłabym Ci właśnie kupić takie w oleju/oliwie, bo wtedy nie będziesz musiała dodawać go osobno (pomidory są dość mocno nasiąknięte, ale można je powyciskać), a i taki olej/oliwa w której te pomidory leżały naciąga ich smakiem i danie wychodzi fajniejsze.
  • Airam- dzięki :) teraz rękawki do góry i robimy :)
  • @Olcia86,
    Fajny przepis, niedługo też spróbuję coś podobnego zrobić. Te pasty od Sante są nawet niezłe w smaku, ale jak dla mnie zdecydowanie za słone, no i zbyt tanie to nie jest ;)

    Można też składniki pasty zblendować na gładko, a na końcu dodać ryż/ kaszę i jeszcze chwilę pomiksować, ale tak żeby zostały lekkie grudki. Wjdzie coś a'la paprykarz szczeciński w wersji roślinnej, a dodatek ryżu sprawi, że będzie bardziej sycąca i bogatsza w białko.
  • tak jak pisze Airam,najlepsze pomidory są w oliwie.chociaż kiedys kupiłam przez internet suszone bez oliwy( jakieś BIO suszone na słońcu) i zalałam je oliwą,dodałam ząbki czosnku i odstawiłam do lodówki na kilka dni.miałam aromatyzowaną oliwę+ pomidorki i czosnek

    @Tvk_91 jak najbardziej można dodać ryż czy kasze.ja robię czasami domowy paprykarz,czyli warzywa+ ryż brązowy+ jakaś rybka(makrela,szprotki czy tuńczyk) .chwila roboty a efekt super
  • Króliczę 2015/07/21 19:46
    "dodatek ryżu sprawi, że będzie [...] bogatsza w białko"

    Dodatek ryżu wzbogaci posiłek w białko tak, jak wzbogaciłby go praktycznie każdy inny składnik takiej pasty, bo mają równie mało imponujące jego ilości na jednostkę wagową... no, chyba że zamiast ryżu dodamy fasoli, bobu, grochu, ciecierzycy, soi, soczewicy, lub innej rośliny strączkowej - albo kaszy, na przykład gryczanej.
  • @Króliczę,
    Chodziło mi o to, że taki ryż ma więcej białka niż warzywa; tak na szybko, pierwszy lepszy ryż z wyszukiwarki - dwa razy więcej białka niż papryka i prawie czterokrotnie więcej niż ogórek. Ale jak najbardziej się zgadzam, strączki lepiej wzbogacą taką pastę, zresztą nie tylko w białko, ale i w witaminy i inne potrzbne składniki, np. żelazo.

    Jak robię czasem pastę, używam jako bazę białej fasoli z puszki, jest dość neutralna i można fajnie kombinować z dodatkami. Zrobiłam kiedyś z przyprawą pomidorową (do kupienia na różnych eko stoiskach, wyglądało to jak "warzywko", a w składzie były pomidory, cebula i bodajże czosnek niedźwiedzi, bez soli), do tego trochę bazylii, oliwa oraz drobno starty ser typu parmezan. Nie pamiętam już dokładnych proporcji, ale to wyszło tak obłędne, że ledwo dotrwało do śniadania; mimo że nie mam w zwyczaju podjadać między posiłkami, zwłaszcza w godzinach wieczornych, wtedy zeżarłam trzy czwarte zawartości słoika w nocy :D
  • W lidlu jest podobna pasta, "sojowa z warzywami", jak na tego typu wyrób całkiem smaczna

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę