Łyżeczka pasty tapenade z zielonych oliwek śródziemnomorskich waży 12 g.
Skład: zielone oliwki 70 %, oliwa z oliwek, marchew, śmietana w proszku (śmietana, mleko pełne), sól morska, fruktoza, cebula, czerwona papryka, oregano, natka pietruszki, naturalne aromaty, regulator kwasowości: kwas mlekowy, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, dwutlenek siarki-ślady.
Producent: Sacla
Wykres źródeł energii
Wartości odżywcze w 1 łyżeczce
| w 100g | w 1 łyżeczce (12g) | |
|---|---|---|
| Energia | 290kcal | 35kcal |
| Białko | 1.1g | 0.1g |
| Tłuszcz | 30.2g | 3.6g |
| Węglowodany | 1.3g | 0.2g |
| Błonnik | 0g | 0g |
Wydruk pochodzi z fotograficznego przelicznika wag www.ilewazy.pl







hmm, co to?
nie powinno być ‘tapenade’?
NIe znam tego. Oliwki uwielbiam, więc pewnie dobre. Z czym to sie je?
zapewne z chlebem. ;) również lubię oliwki więc trzeba by kiedyś spróbować owej pasty.
jak mało kcal :O
Powinno być “tapenade” :) Pasta jest przepyszna na grzankach z chleba pełnoziarnistego z mozzarellą i salsą pomidorową, choć ja preferuję tę z czarnych, ma ostrzejszy aromat.
w Grecji można kupić oryginalne, ale w Polsce rownież w bardzo wielu sklepach (najczęściej spotykam w postaci metalowych tubek, może być na dziale z pasztetami, rybami w puszkach albo tam gdzie pesto). To jest coś w rodzaju pesto z oliwek- często z dodatkami np ziołami, czosnkiem. Również z czarnych oliwek można spotkać. Cenowo to widuję ok 5-7zł za 150-200 g z czego jest to bardzo wydajny produkt-ma intensywny smak więc można cieniutką warstwę używać żeby poczuć smak.
@nimfaa; @Agatka: macie dziewczyny rację. Poprawiłam.
Jedną część słoiczka zużyłam jako dodatek do makaronu żytniego + dodatki, drugą część do ryżu pełnoziarnistego + dodatki. Smakowało wyśmienicie.