Szklanka słodziku erytrytol

Słodzik erytrytol

Szklanka słodziku erytrytol (erytrol) waży 210 g.

  100g na zdjęciu (210 g)
Energia 0 kcal 0 kcal
Białko 0,0 g 0,0 g
Tłuszcz 0,0 g 0,0 g
Węglowodany 100,0 g 210,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Słodzik erytrytol kalorie w 100g: 0kcal

Zobacz więcej: szklanka słodzik erytrytol erytrol 210g

Ostatnia aktualizacja: 2023.09.19

Ważenie dodano: 2016.07.20 w kategorii Słodycze i przekąski

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: 100% erytrol.
Informacje: Węglowodany: 100 g / 100 g; w tym erytrol: 100 g.
Producent: ActivePol

Mamy 22 opinie na temat ważenia - napisz własną

 • asiulka131313 2016/07/21 08:02
  Chyba jakiś błąd się wkradł bo to niemożliwe by w szklance było 0 kcal
 • @asiulka131313 ten słodzik ma właśnie śladowe ilości kcal, więc przyjęło się, że nie ma ich w ogóle. ;)
 • @Lady_Ruda ale to jest nielogiczne... skoro w 100 gramach erytrytolu znajduje się 100 gramów węglowodanów, to powinien mieć wartość energetyczną 400 kcal/100 g. No, chyba że to jakieś węgle-cud ;)
 • Bo to nie są węglowodany, a alkohole cukrowe (poliole). To pochodne węglowodanów, dlatego umownie się do nich zaliczają, bo nie wiadomo do czego można je zaliczyć (no chyba nie do białek czy tłuszczów).

  Do tej pory korzystałam z ksylitolu, który jednak jakieś tam kalorie ma (240 kcal/100 g), chociaż bardziej zależy mi na niskim indeksie glikemicznym. Niedawno kupiłam dla próby erytrytol i chyba się na niego przestawię. (:
 • @milunia, ah... dzięki za wyjaśnienie :)
 • @searcher jest dokładnie jak napisała @milunia. ;) @milunia czasem korzystam z erytrolu i jestem zadowolona, fakt, że trzeba go użyć więcej niż cukru, ale lubię w nim ten 'chłodzący efekt'. :p No i wielki plus, że nie ma kcal i z tego co wiem, to nie wpływa na nasze jelita, tak jak ksylitol. ;)
 • Można dostać w jakichś stacjonarnych sklepach czy tylko internet?
 • Domiii_nika 2016/07/22 14:30
  @PaulaMaj jest w Piotrze i Pawle, Tesco, Careffourze na stoiskach ze zdrową żywnością.
 • @searcher nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :)
  @Lady_Ruda ja już się gubię z tym ksylitolem, niektórzy piszą że fermentuje w jelitach, z drugiej strony słyszę, że działa antybakteryjnie, nie wiem co o tym myśleć. Ja nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, na pewno jest zdrowszy niż zwykły cukier, od którego szaleje insulina. :(
  @PaulaMaj ja kupuję go w hurtowni spożywczej, ale widziałam go na pewno w Auchan, i chyba w Almie też, tylko nazywa się tam erytrol, a nie erytrytol - ale to to samo.

  Zazwyczaj słodzę stewią w tabletkach, ale do takich rzeczy jak budyń albo omlet owsiany używałam ksylitolu, a ostatnio erytrytolu. Świetnie się sprawdzają. Chciałabym go kiedyś znaleźć w formie 'cukru pudru'. :)
 • @milunia ponoć do ksulitolu organizm trzeba przyzwyczajać stopniowo, bo może wywołać na początku efekt przeczyszczenia. Ale więcej nie napiszę, bo nigdy nie stosowałam ksylitolu, jedynie w małych ilościach spożywałam go w jakichś dropsach, lizakach. ;)

  @PaulaMaj widziałam w Auchan, ale cena była dużo wyższa niż w innych sklepach, chyba 25zł/0,5kg, a w sklepach eko kupowałam po 17zł.
 • Ania Ania 2017/06/23 13:36
  Skoro erytrytol to alkohol wielowodorotlenowy (poliol) to zgodnie z prawem (załącznik XIV rozp. 1169/2011) posiada 2,4kcal/ 10kJ w 1 gramie, więc kaloryczność ma i to całkiem sporą.... (dla porównania cukier ma 4kcal/ 17kJ w 1 gramie).
  Poza tym jeśli dodajemy ponad 10% polioli wówczas każdy słodzik może mieć efekt przeczyszczający (załącznik III, pkt. 2.4, rozp. 1169/2011)
 • Barbara[autor ilewazy.pl] 2017/06/26 07:44
  Erytryol jest poliolem i według norm żywienia dla populacji polskiej zaliczany jest do węglowodanów, stąd widnieje, jako węglowodan. Nie jest jednak przyswajalny w ludzkim organizmie, stąd zerowa kaloryczność.

  Tu więcej informacji: http://gotujmy.pl/erytrytol-zdrowa-alternatywa-dla-cukru,artykuly-dietetyka-artykul,18970.html
 • Zastanawiam się, czy da się zrobić kajmak z erytrytolem? Kajmak powstaje chyba przez karmelizowanie się cukru, a jak będzie z erytrytolem?
 • Barbara[autor ilewazy.pl] 2018/03/13 11:45
  @maggaw erytrytol nie karmelizuje.
 • Pani Barbaro, bardzo dziękuję za odpowiedź! Czyli mleko gotowane z erytrytolem będzie cały czas mlekiem z erytrytolem, nic się nie zmieni w jego postaci?

  Mam jeszcze jedno pytanie. Wykres pokazuje, że 100% energii ze spalania erytrytolu pochodzi z węglowodanów (to logiczne, skoro tylko z tego składa się erytrytol). Ale czy on w ogóle daje jakąś energię, skoro nie jest przyswajany i ma zero kalorii?

  I jeszcze jedno: czytałam, że on nie jest dobrze przebadany. Wiem, że głównie chodzi o właściwości negatywne. Ale jakie jest niebezpieczeństwo, że nagle się okaże, że człowiek jednak go przyswaja i że ma tyle samo kalorii co cukier, a na dodatek wychodzi jeszcze gorzej, bo używa się go więcej ze względu na to, że jest mniej słodki?
 • Barbara[autor ilewazy.pl] 2018/03/13 15:52
  Erytrytol nie jest przyswajany i nie daje żadnej energii.
  Na ten moment wszystko wskazuje, że jest to związek bezpieczny:
  https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/222285#section=Top

  Jednak nie sposób wykluczyć, że z czasem poznamy nowe fakty na temat jego toksyczności.

  Jeśli zaś chodzi o mleko to nie odpowiem na 100%, bo nie sprawdzałam empirycznie, ale moim zdaniem nic się nie zmieni.
 • Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.
  Skład ksylitolu: alkohole wielowodorotlenowe (poliole) - prawie 100%
  Skład erytrytolu: alkohole wielowodorotlenowe (poliole) - prawie 100%
  Mam obie torebki przed oczyma.

  To czemu wartość kaloryczna jest różna? Naprawdę jedne poliole przyswajamy, a drugie nie? Czy może jednak ten brak kaloryczności erytrytolu to chwyt marketingowy?
 • Barbara[autor ilewazy.pl] 2019/01/24 08:44
  @maggaw to nie jest ściema. Erytrytol rzeczywiście nie jest metabolizowany. Człowiek wydala go w formie niezmienionej z moczem i kałem.
 • No to się uspokoiłam. Są rzeczy, w których się sprawdza i go używam. Przede wszystkim do nabiału - sera białego, budyniu, owsianki... Za to do kawy wg mnie się nie nadaje - jak się wsypie za mało, to jest cały czas gorzka, a w pewnym momencie staje się słodka, ale niedobra. Do kawy tylko cukier trzcinowy!

  Herbaty nie słodzę, więc nie wiem, jak smakuje połączenie.

  Do ciast nie używam, bo za drogo. No i ciasta i tak są na ogół niezdrowe, więc szkoda sztucznie uspokajać sumienie erytrytolem, jak tam jeszcze mąka, masło i inne nieszczęścia ;) Wolę już mieć świadomość, że niezdrowe i nie opychać się ponad miarę :)
 • słodziłam erytrolem czarną herbatę z cytryną jak mnie naszło na wspomnienia z dzieciństwa i była smaczna :)
 • Kaloryczność Erytrytolu wynosi 24 kcal/100g produktu. Indeks glikemiczny jest bliski zeru.
  Na tle innych słodzików z grupy polioli jest produktem zawierającym najmniejszą ilość kcal. Wchłaniany jest prawie w całości w jelicie cienkim gdzie nie ulega rozkładowi, przez co wydalany jest w niezmienionej postaci wraz z moczem.
 • Ewa1401[autor ilewazy.pl] 2023/09/19 07:05
  @Pikachu Czy możesz pokazać źródło swoich danych o kaloryczności erytrytolu? Chcielibyśmy zbadać sprawę :)

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę