Porcja napoju na bazie cykorii i kawy Cafea

Napój na bazie cykorii i kawy Cafea

Porcja napoju na bazie rozpuszczalnej cykorii z kawą rozpuszczalną Cafea waży 205 g (5 g proszek + 200 g woda).

  100g na zdjęciu (205 g)
Energia 7 kcal 14 kcal
Białko 0,2 g 0,4 g
Tłuszcz 0,0 g 0,0 g
Węglowodany 1,3 g 2,7 g
Błonnik 0,5 g 1,0 g

Napój na bazie cykorii i kawy Cafea kalorie w 100g: 7kcal

Zobacz więcej: porcja napój rozpuszczalna cykoria kawa cafea 205g

Ostatnia aktualizacja: 2016.04.21

Ważenie dodano: 2016.04.20 w kategorii Napoje

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: cykoria rozpuszczalna 58%, kawa rozpuszczalna 30%, substancja wzbogacająca: siarczan magnezu + woda.
Producent: "Grana" Sp. z o.o.

Mamy 6 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Nie piłam nigdy takiego napoju. Warto spróbować? Daje energię większą niż kawa? :)
  Pani Izabelo, tak z ciekawości, czy pije Pani kawę na co dzień? Jeśli tak to preferuje Pani rozpuszczalną, czy raczej taką normalną, mieloną, którą można pić z ekspresu? :) Ja potrafiłam od czasu do czasu pić kiedyś kawy 3w1, ale od jakiegoś czasu jak z określonej przyczyny staram się zwracać uwagę na skład (dzięki pewnej osobie), to nie piję właśnie rozpuszczalnej.
 • to ważenie jest fajne, z tą łyżeczką :) pokazuje że to tylko kalorie z proszku i nie ważne ile wody, jaka objętość bo nic się nie zmienia :)
 • marta163 - najlepiej przerzucić się na mocną zieloną herbatę parzoną poniżej 2 minut jeśli pijesz kawę tylko ze względu na kopa energetycznego. Taka herbata - parzona poniżej 2m - daje 3 razy większego niż filiżanka kawy. Parzona powyżej 2 minut ma efekt uspokajający.
 • Piję zieloną herbatę nieraz i mi nic nie daje. Kawę pije, bo się przyzwyczaiłam i lubię. Mnie właściwie nic kopa nie daje.
  Ale zapytałam Panią Izabelę, co sądzi o kawach z ciekawości przecież. ;)
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/04/21 08:03
  @marta1630: "Pani Izabelo, tak z ciekawości, czy pije Pani kawę na co dzień?" W chwili obecnej ze względu na mój aktualnie trwający piękny stan fizjologiczny ograniczam się do dwóch kaw na tydzień wypijanych w godzinach przedpołudniowych. Piję wówczas kawę tylko z ekspresu ciśnieniowego z mlekiem (najlepiej kozim). Wybieram latte lub cappuccino.
  Ze starannością dobieram kawiarnię, w której będę raczyć się kawą (jestem w tej kwestii bardzo wybredna ;)) albo wspaniałą kawę przygotowuje w domu mąż. Maciej samodzielnie pali zielone ziarna kawy albo kupujemy świeżo palone ziarna z palarni bądź przez dystrybutora. Według nas, im krótszy czas od przeprowadzenia tej obróbki - tym smaczniejsza później wychodzi kawa (ze względu na olejki eteryczne itd...)
  Do zaakceptowania będą również ziarna Illy - zapakowane w hermetyczną, metalową puszkę.
  Kawę traktuję jako dodatek do przekąski - nie piję jej samodzielnie. Dodatki są bardzo zróżnicowane, np. różnego rodzaju suszone owoce i orzechy, pistacje, ciasto o dobrym składzie surowcowym, deser lodowy na bazie lodów z pracowni lodów (ze świeżymi owocami i orzechami), gofry pełnoziarniste z dodatkami, czekolada wysokiej jakości itp...
  Wcześniej poza wymienionymi kawami, lubiłam od czasu do czasu delektować się smakiem kaw sporządzonych metodami: aeropress, drip, chemex.
  Preferuję kawę z Ameryki Południowej, szczególnie upodobałam sobie smaki z Brazylii. Kawy pochodzące z tych rejonów charakteryzują się z reguły delikatną kwaskowatością oraz orzechowo - czekoladowym posmakiem.
  Dodam jeszcze informację, że kawę piję tylko i wyłącznie ze względów smakowych bądź towarzyszący jej z reguły bardzo przyjemny klimat. Nigdy nie miałam potrzeby picia kawy z innych względów, np. pobudzenia itp...
 • Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :). Ja także lubię kawę jako dodatek, do śniadania albo czegoś słodkiego. U mnie też właściwie kawa to już nie jako samo pobudzenie, tylko tak jak napisałam, już bardziej z przyzwyczajenia, i dlatego że lubię. Piję ostatnio kawy aromatyzowane ze sklepu "Pożegnanie z Afryką", a tak poza tym to Wosebę, z mlekiem i bez cukru.
  Tej kawy co na zdjęciu nie znam, może jak są jakieś wersje mniejsze, to bym spróbowała z ciekawości. Bo ja często coś kupię, a potem tego nie zjadam, więc już wolę nic nie brać na zapas ;). Ale nie piję ogólnie rozpuszczalnej, choć ekspresu nie posiadam, więc piję fusiastą. :d

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę