Łyżka kaszy jaglanej bez gotowania

Kasza jaglana bez gotowania

Łyżka kaszy jaglanej bez gotowania waży 15 g.

  100g na zdjęciu (15 g)
Energia 383 kcal 57 kcal
Białko 11,0 g 1,7 g
Tłuszcz 3,6 g 0,5 g
Węglowodany 74,0 g 11,1 g
Błonnik 6,0 g 0,9 g

Kasza jaglana bez gotowania kalorie w 100g: 383kcal

Zobacz więcej: łyżka kasza jaglana bez gotowania 15g

Ostatnia aktualizacja: 2016.11.21

Ważenie dodano: 2016.08.21 w kategorii Produkty zbożowe

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: kasza jaglana.
Informacje: Produkt może zawierać: gluten, seler.
Producent: Konpack

Mamy 8 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • hm, bez gotowania, ciekawe. Czyli z kazda kasza jaglana mozna tak zrobic jak z tą? jak się tą tu przygotowuje? sklad to sama kasza jaglana dlatego wnioskuje ze z kazdą mozna tak postąpić?
  nie jadam kaszy jaglanej bo zawsze mam problem z jej przygotowanej, jedni piszą zey przemyc, inni uprażyc itp itd.wiec ten produkt byłby dla mnie wybawieniem? miłośnicy,zawcy jaglanej kaszy piszcie :D
 • @MalyKsiaze firma Konpack wypuściła całą linię produktów 'bez gotowania' i zawiera, póki co kaszę gryczaną, jaglaną i dwa rodzaje ryżu. Są one jednak specjalnie przygotowane pod tym kątem, tj. powstają "w wyniku poddania całego łuskanego ziarna hydrotermicznej obróbce, opieczeniu i wysuszeniu bez dodatku substancji chemicznych" - informacja ze strony producenta. Dotyczy to wszystkich kasz i ryżu z tej serii. Produkty są gotowe do spożycia po około 5 minutach od momentu zalania wrzącą wodą w proporcji 1:1.
 • EmmaAgnese 2016/08/21 19:11
  A czy można wiedzieć w jakich sklepach stacjonarnie można zdobyć produkty tej firmy? I w jakim przedziale cenowym? :)
 • dziekuje @.missmurder.. do ych informacji rowniez już dotarłam. a czy ktos jakis znawca:D probowal np. jednej kaszki z tej firmy wlasnie bez gotowania i innej robionej tradycyjnie? czy rozni sie w smaku? konsystencji? a ryż? Pani Izo ?
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/08/26 10:20
  @MalyKsiaze: "hm, bez gotowania, ciekawe. Czyli z kazda kasza jaglana mozna tak zrobic jak z tą?" Tak, tylko że na skalę przemysłową, ponieważ uzyskanie takiego produktu wymaga odpowiedniego sprzętu technologicznego.
  "czy rozni sie w smaku? konsystencji? a ryż? Pani Izo ?"
  Kasza jaglana bez gotowania po przyrządzeniu jest bardziej puszysta, silniej wyczuwalny jest posmak goryczki, posiada inną strukturę - jest bardziej sucha. Ogólnie według mnie różni się od tradycyjnie ugotowanej kaszy jaglanej. Mi nie przypadła do gustu, ale mogłaby się przydać w sytuacji, w której chciałoby się zjeść ciepły, pożywny posiłek (oczywiście + stosowne dodatki), a miałoby się na jego sporządzenie bardzo niewiele czasu. Taki wówczas kompromis ;)
  Ryż brązowy bez gotowania po przyrządzeniu był miękki. Różnił się nieco w smaku od ryżu brązowego nie poddanego obróbce hydrotermicznej. Jeżeli chodzi o jego strukturę - nie wymaga "żucia" czy rozdrabniania w jamie ustnej jak w przypadku tradycyjnego ryżu.
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/08/26 10:24
  @EmmaAgnese: Do tego ważenia produkt zakupiłam w sklepie internetowym producenta.
  Widziałam go w sklepie sieci Torg - (te sklepy istnieją jednak chyba tylko w Koszalinie).
  Pod ważeniem ryżu bez gotowania użytkowniczka podała także inne sklepy. Spójrz na jej odpowiedź: http://www.ilewazy.pl/lyzka-brazowego-ryzu-bez-gotowania-po-przyrzadzeniu-1#komentarz-131570
 • Widziałam te produkty w Netto jakby ktoś spoza Koszalina szukał ;)
 • U mnie na opakowaniu opisane jako świetny dodatek do jogurtu etc. Pomoczyłem chwilę w kubku z maślanką i nawet zjadliwe wyszło dla osoby, która kaszy nie lubi.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę