Łyżeczka tłuszczu roślinnego Rama Culinesse

Tłuszcz roślinny Rama Culinesse

Łyżeczka tłuszczu roślinnego Rama Culinesse waży 5 g.

  100g na zdjęciu (5 g)
Energia 744 kcal 37 kcal
Białko 0,1 g 0,0 g
Tłuszcz 82,0 g 4,1 g
Węglowodany 0,1 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Tłuszcz roślinny Rama Culinesse kalorie w 100g: 744kcal

Zobacz więcej: łyżeczka 5g tłuszcz roślinny rama culinesse

Ostatnia aktualizacja: 2013.04.04

Ważenie dodano: 2012.08.23 w kategorii Tłuszcze

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: oleje roślinne (80 %), woda, utwardzony olej roślinny, sól (1,5 %), emulgatory [lecytyny (w tym sojowe)], aromaty, witaminy (A,D,E), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (beta - karoten).
Producent: Unilever Polska Sp. z o.o.
Marka: Rama

Mamy 5 opinii na temat ważenia - napisz własną

 • Smakowo jest świetna, do tego bardzo dobrze się na niej smaży i mając dobrą patelnię taka ilość rzeczywiście wystarczy by wzbogacić smak dania (tyle wystarczy na mniej więcej ilościowo porcję ugotowanego makaronu, który przed gotowaniem ważył 100g) nie robiąc z niego od razu bomby kalorycznej. Bardzo udany produkt, który mogę polecić każdemu, kto lubi ciekawą, słoną nutkę w daniu - jest to inna słoność niż dodając zwykłej soli, trudno wytłumaczyć, ale ta specyficzność w Ramie C. jest bezbłędna.

  Nie wiem, czy używała już Pani, Pani Izabelo tej Ramy do smażenia, ale serdecznie polecam ją zamiast innego tłuszczu - nie zawiedzie się Pani. Świetna jest też zamiast innych tłuszczów do makaronu, ryżu czy ziemniaków jeśli ktoś nie lubi ich "na sucho", prosto z wody. No i notabene jest zdrowsza od masła, gdyż te 80% tłuszczu pochodzi z roślin.
 • Ale te tłuszcze roślinne to tłuszcze sztucznie utwardzone, prawda? Czyli produkt jest raczej niewskazany, tak samo jak zwykła margaryna. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
 • Izabela[autor ilewazy.pl] 2012/08/25 17:42
  @Airam: jeszcze nie miałam okazji wypróbować :)
  @Elora: znalazłam następujące informacje na stronie producenta: "oleje roślinne (w tym min. 5% oleju słonecznikowego), woda, utwardzony olej rzepakowy (2%), sól (1,5%), emulgator: lecytyna sojowa, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromaty, barwnik: beta-karoten. Spulchniony azotem." Czyli wynika z nich, że tłuszcze utwardzone stanowią 2 %.
 • ale syf :/ czego to nie wymyślą :/
 • Hmm, czyli nie jest aż tak źle- to tylko dodatek. Nie używam produktów tego typu, ale dobrze wiedzieć, że nie trzeba się bezwzględnie wystrzegać. ; )
  Dziękuję za informację!

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

 • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
 • nie czekaj na moderację komentarzy
 • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
 • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę