Łyżeczka produktu owocowego z moreli i mango 100% z owoców

Produkt owocowy z moreli i mango 100% z owoców

Łyżeczka produktu owocowego z moreli i mango 100% z owoców waży 15 g.

  100g na zdjęciu (15 g)
Energia 158 kcal 24 kcal
Białko 0,5 g 0,1 g
Tłuszcz 0,0 g 0,0 g
Węglowodany 38,0 g 5,7 g
Błonnik b.d. -

Produkt owocowy z moreli i mango 100% z owoców kalorie w 100g: 158kcal

Zobacz więcej: łyżeczka łowicz dżem produkt owocowy morela mango 15g

Ostatnia aktualizacja: 2016.01.14

Ważenie dodano: 2016.01.09 w kategorii Owoce i ich przetwory

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: 100 g owoców moreli i mango użyto do wyprodukowania 100 g produktu, w tym 55 g moreli i 45 g mango, zagęszczony sok jabłkowy, zagęszczony sok cytrynowy do korekty smaku kwaśnego, substancja żelująca - pektyny.
Producent: Agros-Nova Sp. z o.o.
Marka: Łowicz

Mamy 18 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • A czy w tych zageszczonych skokach jabłkowych to przypadkiem nie ma kupy cukru?
  • Przyłączam się do pytania, też mnie to zastanawia. Nie przepadam za dżemem ponieważ wszystkie są dla mnie zbyt słodkie, kupując dżemy z serii 100 % liczyłam na zmianę, ale niestety... te również są strasznie słodkie, dlatego zaczął mnie zastanawiać sok jabłkowy obecny w składzie.
  • @Agataskate ta kwestia została już poruszona pod podobnym produktem: http://www.ilewazy.pl/lyzeczka-dzemu-z-wisni-100-z-owocow-1
  • Jak dżemik to tylko taki babciny, nie jest przesłodzony i ma duże kawałki swieżych , nieprzetworzonych owoców.
  • Doris., ostatnio kupiłam dżem, który wydaje mi się mniej słodki niż większość. Wstawiam linka. Ja kupowałam w zwykłym tesko na dziale z eko żywnością.

    http://www.aleeko.pl/produkt/1087-dzem-wisniowy-niskoslodzony-240-g-symbio.html?gclid=CjwKEAiAws20BRCs-P-ssLbSlg4SJABbVcDpHW70_Iyel9Pxx2I4rrNTjE2OBMOybvOzKBw2kSsLoRoCVL_w_wcB
  • Bezwartościowe g.... pełne węglowodanów . Infantylne ! .
  • "infantylne" - co masz na myśli? ktoś, kto je dżem ( lub "bezwartościowe g...", jakie nazewnictwo kto lubi) jest infantylny? :D Ciekawa interpretacja rzeczywistości :D
  • Cóż ,ulubionym smakiem dzieci jest słodki , raczej się z tym zgodzisz ? . Dorośli preferują bardziej wyrafinowane smaki , pikantne i zdecydowane .
  • Nawet to reklamują jako "produkt dla dzieci" bo jest "gładki" i nie zawiera pestek (nie wdawajmy się w dyskusję czy są potrzebne czy nie). Z jednym trzeba się zgodzić dużo tam węglowodanów... no i sama reklama z gładkim i dla dzieci...niby nie zawsze lubią owoce, ale to jest chyba takie niepszemyślane przyzwyczajanie młodych do "słodkoci i gładkości"...
  • Pewna
    Często czytając komentarze do ważonych produktów mam wrażenie iż umieszczają je bardzo młode osoby niekoniecznie metrykalnie ale mentalnie :-) .
  • ljon
    No bo pewnie tak jest.
    Swoją drogą większości dżemów po prostu nie trafię, można je rozmieszać z wodą i zrobić sok który i tak będzie za słodki... ale pamiętam, że kiedyś kupowałam taki w Tesco z czarnych porzeczek, dość drogi ale ten jako jedyny w moim życiu nie był przesłodzony i smakował nawet całkiem "domowo". Był w takim niskim słoiku, niestety ze sklepu w moim mieście znikł już lata temu, kojaży ktoś może ten lub podobny dżemik? Nie zawsze zapasy letnie wystarczą na całą zimę :)
  • "Dorośli preferują bardziej wyrafinowane smaki , pikantne i zdecydowane"
    Nie wiem skąd taka teza. Znam mnóstwo ludzi dorosłych, którzy uwielbiają wszystko, co słodkie i nie są dużymi dziećmi, serio. Znam też dzieci, które mówią "fuu" na cukierki, naprawdę. Upodobania smakowe są wynikiem przyzwyczajeń i nawyków, a nie wieku czy mentalności. A co do cukru, to każdy człowiek w teorii go pożąda. Tak nas ukształtowała natura, człowiek pierwotny walczył o przetrwanie, a słodkie produkty dostarczają szybko energii. To kwestia ewolucji, a nie dojrzałości psychicznej czy jakiejkolwiek. Jeśli jemy często i regularnie, to to pożądanie cukru się zmniejsza, bo poziom cukru we krwi jest stały i nie potrzebna jest energia na szybko. A opakowanie i reklama? Cóż, ja nie decyduję o wyborze produktu ze względu na opakowania czy reklamy, ale ze względu na smak, ochotę i wartość zdrowotną, ta ostatnia w tym przypadku jest pomyłką, ale to nie zmienia faktu, że zdrowiej jest zjeść czasem coś niezdrowego niż się ograniczać wciąż i nabawić np. ortoreksji. Notabene jednym z jej objawów jest określanie produktów niezdrowych jako wstrętne, ohydne i generalnie bardzo emocjonalne podejście do jedzenia. Nie odbierajcie tego osobiście, ale czasem trzeba wyluzować, bo jak kogoś zaczyna określać produkty spożywcze w bardzo emocjonalny sposób, jak w niektórych komentarzach na tej stronie, to albo miał zły dzień i musi się wyżyć albo ma zaburzone podejście do jedzenia. Tyle ode mnie.
  • Napisałem wyrafinowane smaki do których trzeba dorosnąć by móc w pełni je docenić ! Jest to możliwe po kilkudziesięcioletnim spożywaniu wielorakich dań kuchni z całego świata . Ktoś kto stołuje się w fast foodach nie ma o tym zielonego pojęcia . Łatwe smaki to takie jak właśnie słodki następnie słony i tłusty , do kwaśnych gorzkich i pikantnych trzeba dorosnąć . Często spotykałem dorosłych uwielbiających słodycze którzy byli bardzo infantylni .
  • Czy są jakieś badania psychologiczne, które pokazują, że lubiący słodkie = infantylny? Ja o takich nie słyszałam. To tak jak powiedzieć, że rude są wredne, bo ja kilka wrednych znam. Ale znam też kilka wrednych blondynek i brunetek. A wracając do badań, słyszałam natomiast o takich, które mówią, że lubiący słodycze są bardziej prospołeczni i chętni do pomocy innym. Szczerze mówiąc nie widzę zależności w życiu codziennym i nadal będę trzymać się tezy, że upodobania smakowe zależą od przyzwyczajeń i nie są skorelowane z charakterem. Owszem, słodki i słony, to smaki łatwe. Polubienie innych zwykle zajmuje trochę czasu. Ale nie widzę korelacji z dojrzałością charakteru. Sam napisałeś, że można docenić inne smaki po spożywaniu potraw z kuchni całego świata przez długi okres czasu. To jest właśnie kwestia przyzwyczajenia. Poza tym przecież można lubić i dżem i kuchnię indyjską na przykład. To nie jest albo albo.
  • Może i takowe są , ja korzystam z osobistych doświadczeń do tego z najbliższej rodziny . Mam kuzynki które nawet pomidorową robią Z ketchupu ! . O cayenne nawet nie ma mowy czy imbirze . Prospołeczni ? , ,powiedziałbym raczej bardziej zapatrzeni w siebie , lubiący sobie dogadzać nawet kosztem innych . Kuchnia indyjska często łączy słodkie z ostrym np. chutney . U nas często ktoś kto lubi słodkie unika pikantnych i kwaśnych o gorzkich nie wspominając , i odwrotnie , Olbryski kiedyś powiedział ze słodyczy najbardziej lubi śledzia w śmietanie :-) .
  • Dlatego też napisałam, że uważam, że te badania o kant d... rozbić, bo też nie zauważyłam, aby jedzący słodycze byli jakoś bardzo prospołeczni, generalnie robili te badania Amerykanie, a oni mają tendencję do tego, żeby nad interpretować wyniki badań wszelakich. To prawda, że w Polsce smakowo jesteśmy mało otwarci. Ale nadal nie widzę zależności pomiędzy spożywanym pokarmem a charakterem. Także nadal się pod tym względem nie zgadzam. Ale, ok każdy ma inne doświadczenia i inne poglądy.
  • A tak w ogóle, to ciekawe przypadki te Twoje kuzynki. O pomidorowej z ketchupu to w życiu nie słyszałam. To dopiero musi być dziwne smakowo. :))))) Z ciekawości - próbowałeś kiedyś takiej pomidorówki? Jak wrażenia smakowe ? :D
  • Nie miałem okazji spróbować , może i lepiej , przynajmniej uniknęliśmy solidnej kłótni :-) .

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę